Вселенський патріархат підтримує надання Автокефалії Українській церкві та продовжує процедуру надання Томоса.

Таке рішення прийняли 11 жовтня, на третій день засідання зборів вищих ієрархів Константинопольської церкви. Синод проходив за закритими дверима, а його порядок денний офіційно не повідомлявся.

Представник Константинополя митрополит Гальський Еммануїл у четвер після засідання Синоду сказав журналістам:

"Перше - відновити рішення, які вже були зроблені... Екуменічний Патріархат продовжує процедуру надання томосу Української церкви".

Також синод Вселенського Патріархату зняв анафему (відлучення від церкви) з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

У той же час речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook опублікував текст рішення Синоду. В ньому сказано, що Вселенський патріархат підтримує надання Автокефалії Українській церкві.

Geplaatst door Ecumenical Patriarchate op Donderdag 11 oktober 2018

У рішенні Синоду також вказується, що Київська церква завжди підпорядковувалася і підпорядковується напряму Вселенському Патріархату.

Вселенський Патріархат також скасував юридичне зобов'язання від 1686 року, яке надавало право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, проголошуючи та підтверджуючи канонічну залежність від Константинопольської матері-церкви.

Константинополь також застеріг від незаконного захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також будь-яких інших насильницьких дій та помсти, "щоб мир і любов Христа перемагали".

Патріарх УПЦ КП Філарет пояснив, що визнання канонічності українських церков дає змогу в подальшому створити єдину помісну церкву.

"Найближчим часом ми об'єднаємося і отримаємо Томос про автокефалію української вже єдиної церкви", — сказав Філарет.

Тепер Українська церква повинна скликати і провести в Києві Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос.

Популярні новини зараз
Даніель Салем після довгої служби схилив Дашу Астаф'єву зайнятися тим, за чим скучив найбільше: "Так, почалося" путін ховав від народу ще одну свою дачу: кожен сантиметр просякнуто розкішшю Жінка вирішила довести, наскільки "хороше" життя в росії, запивши ложку солі "санкціонкою": "І г*вна не проблема тяпнути" Богдан Шелудяк зі "Школи" показав, в якому стані Дантес після Дорофєєвої з Кацуріним: "Можна вже йти?"
Показати ще

Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і вибере її Предстоятеля. Найбільш вірогідним претендентом на пост глави майбутньої помісної української церкви називають патріарха Філарета.

Після цього обраний предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ отримає від Константинопольського патріархату Томос як документ.

Нагадаємо, на засіданні Синоду Вселенського патріархату ухвалили рішення, яке навряд чи сподобається Кремлю і його господарю Володимиру Путіну – анексію Київської Митрополії Руської церквою в 1686 році визнано незаконною.

Як повідомляв портал "Знай.ua", предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет відреагував на зняття Константинополем з нього анафеми.

Також "Знай.ua" писав, Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет прокоментував долю церковного майна після отримання Томосу УПЦ.