Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет прокоментував долю церковного майна після імовірного отримання Томосу УПЦ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це Святійший розповів у інтерв'ю для видання OBOZREVATEL.
"Після створення єдиної помісної церкви в Україні все майно буде справедливо розподілене між громадами. Однак українські святині, зокрема Києво-Печерська лавра, не можуть належати РПЦ", - повідомив Філарет.
Святійший додав, що усі храми та церковні споруди в країні належать державі або релігійним громадам. У випадку з громадами — вони самостійно вирішуватимуть, що робити із спільним майном.
"Коли переходитиме громада в Українську церкву з Московського патріархату, вона переходитиме зі своїм майном. У тих випадках, якщо громада розділиться і дві третини буде за Російську церкву, то цей храм перейде до РПЦ. Якщо ж проголосують за перехід в Українську церкву, то храм належатиме УПЦ", — пояснив Святійший.
Доля державного майна буде вирішуватись за аналогічним принципом.
"Що стосується лавр, то це українські святині, і вони не можуть бути передані РПЦ. Як і громади, монастирі мають визначитися — до якої церкви вони належать. Однак, я переконаний, оскільки це українські святині, вони мають належати Українській церкві", — резюмував Філарет.
Нагадаємо, у вівторок, 9 жовтня, у Стамбулі стартував триденний Синод Вселенського патріархату, який обіцяє стати історичним для України.
Під час Синоду порушать питання надання Томосу української православної церкви.
Як писав раніше Знай.ua, питання надання Томосу Вселенський патріарх порушить тільки після того, як экзархи нададуть звіт щодо візиту до Києва. Вони прибудуть до Стамбула і в середу, 10 жовтня, тільки тоді животрепетна тема буде обговорюватись.
Також Знай.ua писав про те, що протягом трьох днів, 9-11 жовтня, у Стамбулі проходить Синод духовенства, в ході якого анонсовано вирішення історичного питання для України - надання Томосу УПЦ.