Верховний суд України постановив, що власник не може розірвати договір оренди житла, укладений на невизначений строк, і виселити квартирантів, якщо має у власності ще одне житло. Постанова Верховного суду оприлюднена в ЄРСР, повідомляє Укрінформ.

Як стає зрозумілим з матеріалів справи, позивач, який є власником житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, звернувся до суду з проханням виселити квартирантів. Він вказував, що за умовами договору найму має право на дострокове розірвання договору, якщо попередить про це квартирантів за три місяці в письмовій формі. Оскільки він вирішив проживати в спірному будинку, він завчасно повідомив відповідачів про те, що хоче їх виселити, проте останні не звільнили частину житла і не бажають знятися з реєстрації.

Але рішенням суду першої інстанції в задоволенні позову було відмовлено. Своє рішення суд мотивував тим, що позивач має інше житло, що спростовує його потребу в спірному житловому будинку. Рішенням апеляційного суду скарга позивача була задоволена частково. Зокрема, був виселений відповідач і його одна дитина. У той же час, щодо другої дитини апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції.

Рішення суду апеляційної інстанції мотивовано тим, що неповнолітня дитина є сином позивача, а тому має право проживати в будинку батька і виселенню не підлягає. При цьому суд зазначив, що наявність іншого житла у позивача не має правового значення, оскільки право власності є непорушним і ніхто не може бути обмежений у володінні своїм майном. Однак Верховний суд своєю постановою скасував рішення суду апеляційної інстанції, залишивши в силі рішення суду першої інстанції. Своє рішення Верховний суд мотивував, зокрема, положеннями статті 168 Житлового Кодексу Української РСР.

Популярні новини зараз
Колишня зірка "Квартал 95" Олена Кравець знищила дочку лише однією фразою: навіть психолог не допоміг Скільки доведеться платити за електроенергію з 1 березня: тариф не для всіх буде однаковим Бронювання більше не гарантія: нові правила змусять українців збиратись до війська Мобілізацію в Україні можуть скасувати: що пропонують натомість
Показати ще

Колегія суддів Верховного суду погодилась з висновками суду першої інстанції щодо відсутності підстав для виселення відповідачів з житлового будинку, що належить позивачу, оскільки позивач має інше житло, що спростовує його потребу в спірному житловому будинку. Крім того, йому не перешкоджають користування цим будинком, в якому проживає і зареєстрований неповнолітній син позивача, який не має іншого житла.

Нагадаємо, ми повідомляли, як уберегти себе від квартирних шахраїв.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Україні кардинально змінилися правила оренди житла.

Також портал "Знай.uа" писав, що Кабмін візьметься за квартирантів.