У січні 2019 року в Україні запустять накопичувальні пенсії. Це означає, що скоро українці віком до 35 років повинні будуть сплачувати додатковий внесок. У Раді зареєстрували законопроект №6677 від 59 депутатів. Документ вже включили до порядку, повідомляє Оbozrevatel.

Зараз українці з зарплати віддають 22% єдиного соціального внеску. Але на забезпечення солідарної системи Пенсійного фонду цього мало. У підсумку до наступного року дефіцит складе 166 млрд грн, говориться в проекті держбюджету. Тому забирати гроші у Пенсійного фонду на накопичувальні пенсії не вдасться.

По законопроекту, з наступного року українці будуть віддавати 2% зі своєї зарплати на накопичувальний рівень. Щорічно ставку будуть збільшувати, поки вона не досягне 7% зарплати. Додатковий внесок: 2-7% зарплати (мінімальний внесок в 2019-му — 83,4 грн) Згідно з підрахунками Нацкомісії з цінних паперів, якщо віддавати з зарплати 7% на накопичувальний рівень щомісячно, чоловіки можуть отримати другу пенсію в розмірі 10,2%, а жінки — 7,3% .

Варто відзначити, що якщо б ці правила вже працювали, то українець із зарплатою в 10 тис. грн щомісяця віддавав би на "другий рівень" 700 грн, а розмір "другий пенсії" склав би 1020 грн для чоловіка і 730 грн для жінки.

Популярні новини зараз

Курсантам академії СБУ вигадали спеціальну дієту: годують кашею із свіжими хробаками

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Показати ще

Також робити внески зможуть українці старше 16 років, але це необов'язково. Таке ж право отримають іноземці, які постійно живуть у нашій країні.

Примітно, що українець, який все життя платив соцвнесок, але до пенсії не дожив, фактично "дарує" свою виплату державі. При цьому накопичувальні пенсії можна буде успадкувати або використовувати до того моменту, як настав пенсійний вік. Другу пенсію можна буде витратити раніше часу на лікування важкого захворювання, на освіту дітей або на покупку нерухомості.

Головна особливість законопроекту №6677 — децентралізація. Гроші не будуть зосереджуватися в руках одного фонду. Кожен працюючий українець зможе сам вибрати, кому довірити свої вклади. Мова йде про приватні пенсійні фонди. Проте державний Пенсійний фонд буде збирати гроші, враховувати і перерозподіляти їх між вибраними приватними фондами. Крім того, раз на рік українець зможе безкоштовно поміняти свій фонд.

Нагадаємо, що Мінсоцполітики подарувала українцям надію на нормальну виплату пенсій.

Як повідомляв портал Знай.uа, переселенцям пояснили, чому їм не бачити пенсії.

Також портал Знай.uа писав, що українців звинувачують у махінаціях при отриманні пільг на оплату комуналки.