У безвізового режиму окрім плюсів знайшлися й суттєві складнощі, про які нас ніхто раніше не попереджав.


Віднедавна наших земляків під час спроби вилетіти до Європи почали активно перевіряти іноземні представники. Приміром, перед посадкою на рейс у напрямку Варшави потрібно "показатися" не тільки українським прикордонникам, а й польським та італійським.


У мережі оприлюднили знімки, де чітко видно: земляки досі стоять у чергах, очікуючи на вердикт:

Популярні новини зараз

Коли в Україні знімуть карантинні обмеження: Шмигаль дав відповідь

"Тато йде в запій, всі гроші у матері": що відомо про 16-річного мажора, який влаштував ДТП у Харкові

Євген Кошовий з дружиною оселилися в дивному місці замість будинку: "Живемо в..."

Олександр Пікалов розлучився з дружиною, а Степан Казанін влаштував своїй "медовий місяць": як живе найміцніша пара в Кварталі 95

Показати ще

"Іноземні прикордонники не оглядають, а розмовляють про причини візиту, порушення візового режиму. Наші прикордонники не просто не прокоментували те, що відбувається, а дуже попросили "не ставити зайвих запитань" і не знімати фото або відео, оскільки ми знаходимося в режимній зоні", - скаржаться самі заробітчани в коментарях.


Чи передбачена така додаткова перевірка законодавством, точно невідомо і про терміни її завершення також не говориться.


Втім, попри всі можливі складнощі, українці досі не припинили шукати кращої долі та нормального заробітку за межами держави. Згідно статистики, починаючи з кінця березня 2018 року, за кордон вже виїхало понад 400 тисяч трудових мігрантів. Тобто кожну хвилину виїжджає два заробітчанина.


В алгоритм обчислень були закладені цифри, озвучені головою українського МЗС Павлом Клімкіним.

За його даними, щомісяця з України на заробітки виїжджає 100 тисяч людей. Що стосується Мінсоцполітики, то там провели більш масштабні і страхітливі підрахунки і заявили, що трудова міграція вже встигла торкнутися 9 мільйонів українців.


Крім того, Міжнародна організація праці встановила, що більшість українців із вищою освітою їдуть до Польщі, Чехії, Словаччини та влаштовуються на роботу на фабрики і поля. Там 39,2% мігрантів виконують елементарну роботу, 24,7% - займаються ремеслом, 16,5% - працюють у сфері продажів і послуг. Однак кожна з цих категорій заробляє набагато менше, ніж місцеве населення.


Дивіться: Українці на продаж: як заробітчани потрапляють у рабство за кордоном


Нагадаємо, Польща запроваджує нові правила працевлаштування для українців.
Як повідомляв Знай.ua, у мережі показали фото аферистки, яка наживається на довірливих українцях, оформлюючи фальшиві документи для роботи за кордоном.
Також Знай.ua писав, у Франції вбили українця.