Скасування акта про передачу території України під адміністрацію Російської церкви, фактично, припинила існування в Україні УПЦ Московського патріархату. Про це в інтерв'ю "ВВС Україна" заявив архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату архієпископ Тельміський Іов.

"Скасуванням акту 1686 скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні", — сказав архієпископ.

З канонічної точки зору, говорить архієрей, це означає, що в Україні більше не існує УПЦ МП: "Всі архієреї тепер в Україні де-факто, згідно з цим рішенням синоду, архиєреями Вселенського престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату про свою подальшу долю".

Архієпископ не став прогнозувати, і тактично відповів, коли буде скликаний собор Вселенського патріархату щодо автокефалії української церкви. Він заявив, що це відбудеться, коли Константинополь вважатиме, що "час прийшов".

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Мама Дана Балана заспівала українською після знайомства з Тіною Кароль: ідеальна "свекруха"

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

Він також заявив, що на сьогодні всі ієрархи українських церков мають однаковий статус, тому мають рівні права на участь в об'єднаному соборі.

Архієпископ Тельміскій Іов пояснив, що в Україні не зможуть канонічно існувати дві православні церкви.

"Згідно з канонами церкви, на території однієї держави повинна бути тільки одна православна церква", - розповів Іов.

Варто відзначити, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Української церкви і зняв анафему з голови УПЦ КП Філарета і предстоятеля Української автокефальної провославная церкви Макарія.

Нагадаємо, у Полтаві відбулися збори єпархіального духовенства, на якому було прийнято рішення про повну підтримку РПЦ і керівника Московського патріархату Онуфрія.

Як раніше повідомляв "Знай.uа", участь митрополита Онуфрія і архієреїв Московського патріархату в об'єднавчому Соборі не має сенсу. Адже вони виступають проти автокефалії.

Також "Знай.uа" писав, у Стамбулі 31 жовтня пройшла закрита зустріч глави РПЦ Кирила з Вселенським патріархом Варфоломієм, яка також стосувалася питання надання автокефалії Української церкви.