Скільки років потрібно пересічному українцю, аби назбирати на власне житло? Цифри різняться. Якщо вірити статистиці, то на хату у селі – 2-3, на помешкання у місті – від 5 до 10 (беручи до уваги Київ). І то, реально тільки коли добряче "затягнути паски" і заощаджувати на всьому, працюючи на кількох посадах.

Вже більше року серед наших земляків спостерігається інша тенденція: їдуть на заробітки не для того, аби повернутися і отримати нерухомість вдома, а купують її просто у Польщі.

Купити квартиру у Польщі: реальність чи міф?

Окрім українців польським житлом активно цікавлять німці та британці, але поки ми все одно лідери на чужому ринку. Схема працює приблизно однаково.

Популярні новини зараз

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Рада готує соцвиплати для "заробітчан": на руки – до 150 тисяч, хто отримає

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Львівський бізнесмен намагається завоювати "Холостячку" Злату Огневич і закохав у себе українок: "Погляд альфа-самця"

Показати ще

Спочатку живуть в орендованій кімнаті, квартири – в середньому за 300 злотих щомісяця, якихось 40 квадратів вистачає з головою. Потрохи збирають кошти і вже за рік-другий купують свою, вартістю приміром у 130 тисяч злотих.

Ціни там постійно падають, адже самі поляки їдуть на заробітки до Німеччини та Італіїі, тому єдина надія лишається на українців. Частина з них вкладає у нерухомість свої заощадження, придбавши нові помешкання, вони ж здають старі в оренду, але це стосується тільки найзаможніших.

4648 помешкань загальною площею 295 тисяч квадратних метрів – стільки купили іноземці у Польщі, це на 24 відсотки більше, ніж у 2015-му, з них 1256 осель (27 відсотків) – у столиці. Попитом користуються квартири у Кракові, Вроцлаві, Ґданську і Познані.

Беруть також і кредити, бо нерідко польська іпотека вигідніша, ніж оренда житла. Користуються в основному допомогою агентів, котрі владнають всі формальності і знайдуть ідеальне приміщення.

З кожним роком транзакції через іноземців на польському ринку нерухомості щораз більші, та ще не можна стверджувати, що переживаємо бум. Виходячи з того, що 2017-го іноземці купили 5-6 тисяч осель, це не є значною часткою на ринку.

Придбання іноземців становлять усього 1,5-2 відсотки житлових транзакцій у Польщі. Інвестують з двох причин: якщо там лишається вся родина, і якщо податки нижчі. А в Польщі з цим простіше, ніж у нас, принаймні, що стосується житла. Якщо платити готівкою, тому своє приміщення обійдеться від 330 тисяч до 1,7 мільйона злотих.

Величина нерухомості тут залежить від цілей купівлі, інвестиційні помешкання – 40-50 квадратних метрів. Квартири для житла, які часто купують заможні особи, що мають нерухомість по всьому світові, як правило, понад 100 квадратних метрів. Але основна перевага: відсутність багатьох формальностей, які характерні для нашої батьківщини.

Дивіться: чи може іноземець придбати житло у Польщі?

Нагадаємо, у мережі порівняли українські та польські ціни.Як повідомляв "Знай.ua", Бродський показав, хто завадив Україні перегнати Польщу. Також "Знай.ua" писав, українцям розповіли подробиці працевлаштування у Польщі.