В Україні до кінця 2018 року підвищиться ціна на хліб — в середньому на 5%. Але, і без подорожчання його вартість навіть вище, ніж у деяких країнах Євросоюзу.

Про це на своїй сторінці в Facebook генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Він також порівняв найдешевший хліб в ЄС та Україні.

"До кінця року вартість хліба зросте ще в середньому на 5%. У січні причиною подорожчання буде зростання мінімальної заробітної плати. Але оскільки підвищення планується лише на 12%, то це призведе до подорожчання до 3%. Урожай Україна зібрала непоганий — ця причина не зможе вплинути на вартість хліба", — написав Дорошенко.
 
За словами Дорошенка, найдешевший білий хліб в Україні дорожчий, ніж в магазинах Литви і Польщі, а ось чорний хліб дійсно коштує в рази менше, ніж в ЄС.

"В інтернет-гіпермаркеті Литви можна придбати найдешевший кілограмовий білий хліб за 13,1 грн, у Польщі — за 17,8 грн і в Україні — за 19,2 грн. В Естонії можна знайти на 69,5 грн. При цьому є ймовірність, що хліб в цих країнах могли спекти з українського зерна",  - пояснив Дорошенко.

Він також зазначив, що чорний хліб в Україні став найдешевшим — 19,5 грн за кілограм. Далі розмістилася Естонія з 27,9 грн, Польща з 46,7 грн і Литва з 52,2 грн.

Нагадаємо, у ЗМІ з'явилася інформація, що в маршрутках передмістя Києва зросте ціна на проїзд. Вже з першого листопада будуть відомі остаточні тарифи.

За словами експертів, проїзд на найближче передмістя може зрости на 1-2 гривні, на більш дальні маршрути на 1-4 гривні. Нові тарифи набудуть чинності вже на початку листопада.

Нагадаємо, у Запоріжжі істотно подорожчає громадський транспорт.

Як повідомляв портал Знай.uа,  ціни на газ в цьому році непідйомні, а українці тим часом шукають способи, як економити на "комуналці".

 "Знай.uа" писав експерти порівняли ціни на хліб в Україні і європейських країнах - в Європі ціни приємніше.