Міжнародний день студентів

Цей день відзначають щороку 17 листопада, а заснували його ще в 1941 році під час міжнародної зустрічі студентів з тих країн, які боролися проти фашизму. Але вперше цей день відзначили в 1946 році. Дату встановили на честь чеських студентів-патріотів. Зазвичай студентські свята асоціюються у людей з романтикою, молодістю і веселощами, але історія цього свята трагічна. 28.10.1939 в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Окупанти розігнали їх і застрелили студента Яна Оплетала, який навчався на медика. Його похорони теж в підсумку переросли в протест. 17 листопада студентські гуртожитки були оточені.Тоді заарештували понад 1200 студентів і забрали їх в концтабір Заксенхаузен, 9-х стратили без суду, Гітлер віддав наказ закрити всі вузи до закінчення війни.

Міжнародний день недоношених дітей

У 2009 році з ініціативи Європейського фонду по догляду за новонародженим заснували це свято. Щороку на землі народжується 15 млн недоношених дітей, тобто приблизно кожна 10-та дитина. У перший раз відзначили свято в 2009 році. Тоді профессорои кліннікі університету у Відні на площі Святого Михайла запустили 500 білих куль, за кількістю недоношених, що народилися у Відні за той рік.

День захисту чорних котів в Італії

Це незвичайне свято відзначають щороку, його заснували з ініціативи активістів італійської Асоціації із захисту навколишнього середовища і тварин і вперше відзначили в 2007 році. Майже всім відомо, що в багатьох культурах, чорний кіт вважається символом нещастя, помічником відьми або втіленням нечисті. Люди досі забобонні, але не щастить все ж коту. Щороку пропадають і гинуть десятки і сотні тисяч чорних котів. Також чорних кошенят набагато рідше беруть в притулках.

Популярні новини зараз

Григорій Решетник знайшов нового "Холостяка" після фіналу зі Златою Огнєвіч

Прописані, але не проживають: як отримати субсидію, якщо в оселі зареєстровані інші родичі-"невидимки" – покрокова інструкція

Олександр Пікалов розлучився з дружиною, а Степан Казанін влаштував своїй "медовий місяць": як живе найміцніша пара в Кварталі 95

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Показати ще

Православні свята:

  • Пpеподобного Іоанникія Великого.
  • Преподобного Меркурія Печерського.
  • Священномучеників Никандра і Ермея.

Ярема - сиди вдома

У цей день відзначається пам'ять двох священномучеників - Нікандра, єпископа Мирського, і пресвітера Ермея. На Русі вірили, що потрібно не виходити сьогодні з дому, навіть на подвір'я, щоб не зіткнутися з нечистю і не потрапити в неприємності. Злі духи в цей день намагаються потрапити в хату і поцупити розпечене вугілля із печі. Тому ні вогонь, нічого іншого сьогодні сусідам не давали, щоб дім не покинуло щастя.

Іменини в цей день

Олександр, Євгенія, Ярема, Іван, Ілля, Микола, Порфирій, Симон, Степан

Раніше Знай.ua повідомляв, що 8 березня не буде, вже придумали заміну

Нагадуємо, що карпатський мольфар, який передбачив війну, зробив сенсаційне пророцтво

Також раніше Знай.ua повідомляв, українці панікують через перенесення Різдва.