У Дніпрі заступник Голови СБУ Олег Фролов презентував перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки, основними завданнями якої будуть реагування на кіберінциденти та кібератаки, цілями яких є державні електронні інформаційні ресурси та об’єкти критичної інфраструктури Дніпропетровської області.

Створення регіонального центру є наступним кроком у розбудові національної системи кібербезпеки України у рамках другого етапу Угоди "Про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки". Про це повідомляє на офіційному сайті Служба безпеки України.

Центральним Ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки СБУ наразі фіксується збільшення як кількості кібератак, так і їх масштабності, що потребує відповідного реагування та дослідження. Крім цього російські спецслужби все частіше використовують кібератаки як складові заходів деструктивного інформаційно-психологічного пливу для інспірування протестних настроїв та загострення суспільно-політичної обстановки в Україні.

Популярні новини зараз
Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Мама зрадниці Повалій "поїхала дахом" під обстрілами, доки її дочка вихваляла окупантів Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен
Показати ще

Усвідомлюючи загрози у кібербезпеці України з боку іноземних спецслужб для порушення сталого функціонування на території Дніпропетровщини стратегічних та ключових підприємств металургійної, гірничо-видобувної, хімічної, машинобудівної, фінансових та транспортних галузей, а також важливих об’єктів життєзабезпечення та паливно-енергетичного комплексу України, саме у Дніпрі створено перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки.

Для реагування на кібернетичні атаки регіональним центром, створеним на базі Управління СБ України у Дніпропетровській області, використовуватиметься платформа MISP-UA, що забезпечить обмін технологічною інформацією про реалізовані та потенційні кіберзагрози в режимі реального часу. Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБ України до регіонального органу також передав найсучасніше обладнання.

У подальшому планується створення таких центрів і в інших регіонах України.

"Всі вони спільно із центральним Ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки відкриті до співпраці як з держаними установами та підприємствами, так і приватними", ‒ наголосив заступник Голови СБ України.

На території області органами державної влади та місцевого самоврядування також реалізовується низка проектів, у тому числі й у межах загальнодержавних програм, що потребують впровадження та удосконалення інформаційних та телекомунікаційних систем. Нагадаємо, що у середині листопада СБУ підписала Меморандум з Дніпровською міською радою. Це перший крок у забезпеченні кібербезпеки органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, користувачі платформи "Монобанк" отримали дивні повідомлення, після яких з рахунку зникла солідна сума – у 62 тисячі доларів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, в Україні набув чинності закон про кібербезпеку, згідно з яким буде створено відразу кілька важливих структур.

Також портал "Знай.uа" писав, СБ України неодноразово повідомляла партнерські спецслужби про виявлені, локалізовані та попереджені кібератаки, ініційовані спецслужбами РФ