Запровадження воєнного стану, нехай і на короткий термін, внесе зміни в повсякденне життя українців.

Про те, як введення особливого стану та ескалація конфлікту на Азовському морі позначиться на наявність продуктів та на їхню ціну, розповів заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк в Facebook.

За його словами, що воєнний стан все ж вплине на ціни на продовольство, хоча і мінімально.

Ескалація конфлікту в Азовському морі несе найбільші ризики для рибної галузі і може викликати проблеми в експортній логістиці, зазначив замміністра.

При цьому Мартинюк зазначив, що оцінки впливу будуть змінюватися відповідно до розвитку ситуації.

"Основний блок - для рибної галузі. Азовське море генерує більшу частину улову і це вимагає збереження стабільного і зрозумілого режиму рибальства в його водах. Станом на вчорашній день рибалкам було рекомендовано в якості запобіжного заходу повернутися в порт, ніяких юридичних або фактичних обмежень до них не застосовувалося. Ступінь ризику: не визначена", - написав він.

Популярні новини зараз
Лукашенко готується зрадити путіна у війні з Україною, загибель буде миттєвою: "Можна посадити в Херсонській області" Після "патріарха" Кирила зорати сцену носом удостоїлася путінська співачка Валерія — тягне ближче до землі Легенда "Танці з зірками" Влад Яма показав райську ідилію з дружиною і сином на березі океану: "Як не думати про минуле" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

Також він повідомив, що напружена ситуація в Приазов'ї і непередбачувані дії Росії вплинуть на обсяги перевалки через порти Бердянськ і Маріуполь, вони можуть бути вимушено скорочені, а потоки перенаправлені в порти Одеси.Крім того, режим воєнного стану може позначитися на експорті, оскільки він охоплює всі портові області. Хоча зараз, за словами заступника міністра, робота йде безперебійно.

"Також з'являється фактор непереборного впливу -" військова необхідність ", якій підпорядковуватиметься транспорт, зокрема пріоритет в постачанні вагонів, подачі тяги і т.д. буде надано військовим вантажам. Ступінь впливу буде залежати від злагодженої роботи транспортної інфраструктури", - зазначив Мартинюк .

Заступник міністра зазначив, що ескалація конфлікту також може вплинути на ціни. Однак у міністерстві оцінюють вплив цього фактора, як мінімальне.

"Ризики продовольчого характеру для внутрішнього ринку, зокрема для 10 областей з воєнним станом відсутні. Пропозиція основних продуктів харчування значно перевищує прогнозований попит, а більшість областей, в яких введено цей стан, є профіцитні", - уклав заступник міністра.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив Генеральному Штабу провести часткову мобілізацію та організувати протиповітряну оборону важливих державних об'єктів.

Як повідомляв портал Знай.ua, в найближчі 30 днів українці тих обласией, де вводиться воєнний стан, житимуть за новими правилами, пристосовуючись до певних обмежень та заборон.

Також Знай.ua писав, через введенням в деяких областях України воєнного стану охорону об'єктів інфраструктури буде значно посилено. Такими об'єктами є: вокзали, залізничні станції, морські порти та аеропорти.