У понеділок весь світ відзначає День прав людини (Human Rights Day), офіційно встановлений на Пленарних зборах Генеральної Асамблеї ООН у грудні 1948 року. Так, усім державам і громадським організаціям було запропоновано відзначати цей день і проводити відповідні заходи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо речі, ця дата була обрана на честь прийняття Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини (Universal Declaration of Human Rights, UDHR) — документа, в якому були проголошені невід'ємні права, які є у кожної людини незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового або іншого становища.
Варто відзначити, що в цьому році відзначається 70-я річниця прийняття Декларації. Цей Документ прийнятий майже відразу ж після Другої світової війни, яка порушила всі можливі права, в тому числі і право на життя мільйонів людей.
Декларація включає в себе широкий перелік політичних, громадянських, соціальних, культурних та економічних прав. Більше того, її переводять частіше, ніж будь-який інший документ у світі: текст існує більш ніж 500 мовами. При цьому саме на основі Декларації здійснювалася розробка інших міжнародних угод.
В останнє десятиліття День прав людини проходить кожен рік під певним гаслом, серед яких: "Людська гідність та справедливість для всіх нас", "Недискримінація", "Вшановуємо права людини!", "Мій голос має значення" та інші.
В Україні в цей День різними громадськими, правозахисними та освітніми організаціями проводяться всілякі офіційні та неофіційні заходи, спрямовані на просвіту населення з питань прав людини та їх захисту, на роз'яснення суті права та діяльності правових інститутів.