Щороку 7 грудня православні віряни України відзначають День святої великомучениці Катерини. Вихідного не призначено, але прийнято ходити до церкви на богослужіння.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДень святої Катерини 2018: історія свята
Древні вірили, що Катерина була дуже вродливою, розумною і талановитою, але їй не вдавалося знайти коханого, так як вона хотіла вийти тільки за того, хто розумніший за неї. Тоді дівчині допоміг християнський наставник її матері, який і розповів Катерині про віру. Згодом в Олександрію на язичницьке свято прибув сам імператор Максиміан.
Тоді він побачив Катерину, краса якої полонила імператора. За повір'ями, імператор покликав 50 мудреців, щоб вони розповіли дівчині про язичництво. Тим часом Катерина переконала їх прийняти християнство, за що мудреців стратили. Коли Максиміану не вдалося зламати сильну християнську віру Катерини, він наказав стратити її.
Традиції свята і народні прикмети на День святої Катерини
Взагалі цей день – пророчий для кожної незаміжньої дівчини, а для тих, хто вже в парі, є шанс налагодити стосунки. Всі українські красуні ворожили на долю на Катерини. Ось кілька основних народних прикмет:
Якщо погода на Катерини буде ясною – слід готуватися до морозної зими.
Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня).
Відлига і туман прогнозують морози через 10 днів.
Якщо випав сніг на суху землю – наступний рік буде неврожайним.
Кола навколо Місяця віщують мороз.
Маленькі зірки на небі прогнозують снігопад.
Що категорично не можна робити в День святої Катерини
Якраз у цей період Різдвяний піст. Звичайно, дівчата влаштовували вечорниці, збиралися і гуляли, танцювати було заборонено, як і працювати: шити, ремонтувати, будувати і так далі. Потрібно було вирвати вирвати вишневу гілку і поставити її в вазу до Різдва. Якщо вона розпускалась – це означало, що шлюб буде дуже вдалим і щасливим.
Ворожіння в День Катерини
Дівчата влаштовували посиденьки-вечорниці на Катерини. Після вечері залишки їжі не викидали, а застосовували їх для магічного ритуалу ворожіння. Необхідно взяти скоринку хліба зі стола і перед тим, як лягати спати в День Катерини, покласти її під подушку зі словами: "Суджений мій ряджений, приходь скоріше, нагодую тебе". Після цієї промови уві сні повинен привидітися майбутній супутник життя.
Перед вечерею потрібно перебрати крупу, попередньо поклавши в ємність до неї золоті, срібні та залізні предмети. Що першим витягне дівчина – такий достаток і буде у її нареченого.
Для старовинного ворожіння потрібно вийти у двір ввечері 7 грудня з горщиком пшеничної каші і сказати: "Доле, доле, йди до мене вечеряти!". Якщо при цьому починав кукурікати півень, значить бажання мало виповнитися. У сучасному світі півня для ворожіння відшукати досить складно. Тому міські мешканки замість кукурікання можуть прислухатися до сигналів машин або інших звуків.
***
Умивання в Катеринин було цілим ритуалом для ворожіння на судженого. Вранці набирали чистої води, очищали обличчя однією долонею. Якщо брижі на поверхні швидко розгладжується, значить скоро відбудеться зустріч з другою половинкою.
***
На Катерини ще потрібно вишнева гілочка, її потрібно зірвати в свято і поставити вдома в воду. Якщо квіти не розпустяться до 14 січня (Маланки) – зустріч з судженим відбудеться ще не скоро, якщо розпустяться не тільки квіти, а й набухнуть бруньки, то в недалекому майбутньому дівчині варто чекати і на весілля і поповнення в родині.
Дивіться: День святої Великомучениці Катерини
Нагадаємо, експерти підрахували у скільки обійдеться новорічне свято. Як повідомляв "Знай.ua", синоптики поділилися точним прогнозом погоди на найближчий час. Також "Знай.ua" писав, стало відомо, чим замінити звичайні продукти у різдвяний піст.