У суботу, 15 грудня, в Києві на Об'єднавчому соборі українських православних церков була створена помісна церква. Титул предстоятеля Православної церкви України отримав блаженніший Епіфаній, митрополит Київський і всієї України.

Офіційно церква називається Православна церква України.

Про це повідомив прес-секретар УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря.

"Офіційна назва, згідно зі статутом - Православна церква України. Також можна вживати УПЦ (не плутати з МП)", - написав він.

16 грудня, завтра, о 10:00 в Михайлівському Золотоверхому соборі Києва відбудеться перша Літургія Предстоятеля єдиної...

Популярні новини зараз

7 днів вихідних для тисяч українців – від Кабміну вимагають офіційно затвердити новий робочий графік 

В Україні втричі виростуть ціни на олію, експерти підрахували, скільки коштуватиме найважливіший продукт після хліба

Міст, який будують довше, ніж метро на Виноградар і Троєщину: в Україні з'явиться "дорожній гігант"

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще
Geplaatst door Євстратій Зоря op Zaterdag 15 december 2018

Зоря уточнив, що титул предстоятеля Православної церкви - блаженніший Епіфаній, митрополит Київський і всієї України.

Титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.

Geplaatst door Євстратій Зоря op Zaterdag 15 december 2018

Окремо прес-секретар зазначив, що в неділю, 16 грудня о 10:00 у Михайлівському Золотоверхому соборі Києва відбудеться перша літургія Блаженнішого Єпіфанія, митрополита Київського і всієї України.

Офіційна назва згідно Статуту - Православна Церква України. Також можна вживати УПЦ (не плутати з МП)

Geplaatst door Євстратій Зоря op Zaterdag 15 december 2018

Раніше повідомлялося, що Митрополит Епіфаній (уроджений Думенко Сергій Петрович) вважається практично наймолодшим митрополитом. Йому лише 40 років, і за церковним мірками це практично юнак.

Крім своєї церковної діяльності, Єпіфаній відомий і науковими працями. Так, він був головою редакційної колегії наукових фахових видань "Труди Київської духовної академії" та "Богословський вісник Київської православної богословської академії", а також керівником спеціалізованої вченої ради закладу.

Нагадаємо, "Майже 300-річна релігійна залежність від Москви – зруйнована і відправлена на смітник історії". В цей день українська православна церква стала незалежною від Москви.

Як повідомляв Знай. ua, Єпіфанія офіційно покликали за Томосом: особливе запрошення. Новообраний Митрополит Київський і всієї України Епіфаній переговорив по телефону з Вселенським патріархом Варфоломієм.

Знай. ua писав про 10 фактів про чолі Єдиної української церкви митрополита Єпіфанії. Самі несподівані факти про самому юному митрополита.