Верховна Рада України проголосувала за ухвалення законопроекту щодо протидії буллінгу (цькуванню) в школах. Вводиться адміністративна відповідальність та значні штрафи.

За даними ЮНІСЕФ в Україні за останні 3 місяці від буллінгу постраждали майже 70% підлітків у віці від 11 до 17 років. І майже половина з жертв цькування ні з ким не ділилася своїми проблемами. Ці цифри змушують замислитися про те, що у вашої дитини може бути зовсім не "все добре" у школі.

Згідно з проектом, буллінг — це діяння учасників навчального процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві. В тому числі це стосується застосування засобів електронних комунікацій. До буллінгу відносяться дії вчинені щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

За законопроект № 8584 проголосували 228 народних обранців. Депутати сказали "Так" таким покаранням як штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. При повторному порушенні штрафи збільшуються рівно в два рази: від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів або від 40 до 80 годин громадських робіт.

Популярні новини зараз
Тільки відпочили від пандемії: світ почав жахати новий вірус - симптоми ті ж, але летальний кінець за тиждень В Україні вирішили підняти мінімальну зарплату: буде дві хвилі 50-річний чоловік влаштував 24-годинний інтим і тепер йому загрожує ампутація По 3600 грн щомісяця на півроку: як українцям оформити державні виплати
Показати ще

Якщо цькування здійснювали неповнолітні, то, очевидно, що покарання понесуть не кривдники, а їх батьки. Можливо така урядова мірка простимулює тат і мам більше спілкуватися з дітьми і займатися їх вихованням.

Наприклад, нещодавно в Дніпрі стався яскравий випадок буллінга. Підліток-дівчина змусила стати свою однолітку на коліна і побила її. Поруч стояли глядачі того ж віку і зовсім не втручалися в події, а навіть підбивали кривдника «бий ще». Мама постраждалої написала заяву, а правоохоронні органи порушили кримінальну справу. До речі, тільки в Дніпропетровській області було зафіксовано 7 таких випадків.

Нагадаємо, що під Києвом підлітки забили на смерть пенсіонера.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що підлітка в Запоріжжі покалічили прямо під час першого дзвінка.

Також портал "Знай.uа" писав, що після жорстокого побиття школярки в Одесі винуватиці злочину досі не покарані.