Рішення про штурм Криму і провокації будь-яких бойових дій не підтримають у парламентській коаліції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяА продовження військового стану стане можливим лише за умови, що Володимир Путін наважиться на сухопутну ескалацію проти України. Таку думку висловив політичний експерт, аналітик Democracy House Анатолій Октисюк, в інтерв'ю Фактам.
Експерт проаналізував можливість ескалації конфлікту між Україною та РФ у 2019 році.
"Західні партнери України чітко дали зрозуміти, що вони проти ескалації напруженості. Захід чітко дав зрозуміти Порошенко: вибори повинні відбутися в строк. Більш того, якщо президенту не вдасться переобратися, то він повинен забезпечити демократичну передачу влади. Тобто без Майдану і народних хвилювань. Виходячи з цього можна сказати, що з боку України ніяких загострень не буде," - розповів Октисюк.
Він також прокоментував заяви російських політиків про те, що Україна стягує війська до кордонів Криму.
"Росіяни це роблять з 2015 року. Постійно нарощують військову присутність уздовж українського кордону. Будують нові бази в Білгородській і Ростовській областях, щоб в разі загострення російські війська якомога швидше опинилися на території супротивника. Подібні дії з нашого боку - це, скоріше, стримуючий фактор. Так само, як і вчення, мета яких - показати, що ми не збираємося просто спостерігати за тим, як росіяни накопичують свої сили уздовж нашого кордону", - наголосив експерт.
Крім того, аналітик пояснив, чим може обернутися припинення з 1 квітня дії договору про дружбу між Україною і Росією.
"Розрив договору про дружбу - це бомба уповільненої дії. Аж надто багато нюансів співіснування наших держав в цьому документі сконцентровано і відмова від них напевно буде болючою. До речі, Грузія після відомих подій 2008 року також розривала подібний договір. А через деякий час Тбілісі і Москва змушені були починати з нуля і домовлятися про співпрацю. Новий договір ці країни все ще не уклали. Думаю, що з часом ми зіткнемося з подібною ситуацією", - додав Анатолій Октисюк.
"Знай.uа" писав, що у Кремля викликає жаль той факт, що Україна не продовжила Договір про дружбу і співробітництво з Росією. "Очевидно одне – навряд чи цей крок можна розцінювати як крок, який в інтересах українців – тих самих українців, з якими нас пов'язують узи родинних і дружніх відносин, незважаючи ні на що", – цитують прес-секретаря Путіна російські ЗМІ. Пєсков назвав рішення Києва "необачним" і заявив, що воно викликає хіба що співчуття.