2 травня в Україні виповнюються четверті роковини трагічних подій в Одесі, коли під час масових заворушень загинуло до півсотні людей. Також цього дня українці згадують й інші пам’ятні дати, які залишили слід в історії країни.

Станом на травень 2014 року Крим був під російською окупацією, на сході країни вже точилися бойові дії, але загалом країна жила мирним, хоча й дещо напруженим життям. Одеса не була винятком – на вечір у місті був запланований футбольний матч. Попри намагання Кремля просунути "Русскую весну" і проголосити "Одесскую народную республику", ці спроби виявилися марними, а ситуація в місті за оцінками тієї ж ОБСЄ була доволі спокійною. Втім трагічні події розвивалися надзвичайно стрімко і їхнім результатом стала загибель майже півсотні людей, що шокувало не тільки українців, але й увесь світ.

Напередодні футбольного матчу між одеським "Чорноморцем" і харківським "Металістом"була запланована спільна хода уболівальників обох команд і проукраїнськи налаштованих одеситів центральними вулицями міста. Тим часом, учасники одеського Антимайдану, наметове містечко яких розташовувалося на Куликовому полі (неподалік від місцевого залізничного вокзалу), побачили в цьому загрозу власній безпеці й вирішили зібратися на Олександрівському проспекті біля перетину з вулицею Жуковського. Досить швидко масові заворушення, в яких брали участь декілька тисяч людей, перейшли на всі центральні вулиці Одеси Невдовзі пролунали і перші пострілиСторони конфлікту закидували одне одного пляшками із запальною сумішшю, стріляли. Невдовзі в будівлі виникла пожежа, в результаті якої загинуло кілька десятків чоловік. Загалом під час заворушень в Одесі загинуло 48 людей.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Цього дня, у 1817 році на базі Рішельєвського ліцею (Одеса) був відкритий Педагогічний інститут – нині Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, один із найстаріших педагогічних учбових закладів півдня України.

Дні народження видатних людей:

2 травня виповнюється 115 років від дня народження відомого американського лікаря-педіатра Бенджаміна Маклейна Спока, який відомий своїми роботами: "Перший рік життя дитини" та "Лікар Спок про виховання". Помер видатний науковець у 1998 році.

Цього ж дня 106 років тому народився Аксель Шпрінгер – німецький видавець, засновник одного з найбільших у Європі видавничих концернів "Axel Springer".

96 років від дня народження Авраама Майкла Розенталя – американського журналіста.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у середу, 2 травня, православні християни вшановують пам'ять преподобного Івана Старопечерника.