Інші назви свята:

  • «Феодул»,
  • «Федул»,
  • «Туциндан».

Історія свята

Святий Феодул жив у Фессалоніках в 3-му столітті, був читцем і служив у церкві. Однієї ночі уві сні він побачив у руці предмет, а коли прокинувся, то побачив, що це був перстень з хрестом. З його допомогою Феодул багатьох навернув до правдивої віри, допоміг багатьом хворим, зцілюючи від важких недуг. Але коли почалися гоніння на християн, Феодула теж схопили і предстали перед судом. Ніщо не змогло умовити його відректися від Христа. В результаті він помер мученицькою смертю.

Традиції свята

У цей день наші пращури на Русі найбільше уваги приділяли худобі та птиці. Добрі господарі виявляли особливу турботу – давали більше корму, приводили в порядок хлів і пташник.

На Феодула худобі випікали спеціальні коржики, щоб тварини добре пережили зиму. Коржі робилися з висівок, а щоб нечисть не залишила свій слід на них, загортали в рушник і не залишали без нагляду, щоб та ж нечисть не вкрала коржі.

Популярні новини зараз
Чоловікам пропонують останній шанс: як вирішити проблеми з ТЦК віддалено Після індексації пенсії в Україні насправді зменшилися Ці машини краще не чіпати: патрульні зізналися, які авто бояться зупиняти Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат
Показати ще

Коржі ще теплими відразу ж несли в хлів і годували ними худобу, не втрачаючи ні крихти. Курям давали зерно, що постояло під пічним вогнем на шосткі. Жінки обтикали стійло соломою, а ясла обсипали листям чортополоху. Це повинно було відігнати нечисту силу.

Раніше Знай.ua писав, скільки українці будуть відпочивати цього року. Вже відомий повний список вихідних і святкових днів у 2019 році.

Нагадуємо, у Донецьку в новорічну ніч явно показали, що Донбас – це Україна

Раніше Знай.ua повідомляв, що після отримання Томосу українці масово переходять у ряди УПЦ КП.