Паспорт України посів 41-у сходинку світового рейтингу за даними індексу паспортів Henley Passport Index. Передає Хвиля.

Згідно з рейтингом, громадяни України мають право на безвізовий в'їзд до 128 країн світу. На такому ж рівні розмістилися власники паспортів Самоа і Нікарагуа.

Український паспорт має кращу позицію, ніж більшість діючих або колишніх членів СНД. Приміром, Молдові дісталася 46 рядок, а Росії - 48.

паспорт
паспорт

За останній рік український паспорт зміцнив свої позиції і піднявся на три рядки вгору. У 2018 році українці отримали право на безвізове відвідання 14 нових країн. Всі за десять років Україні вдалося піднятися на 20 позицій.

Популярні новини зараз

Батько задушив двох дітей, щоб їх мати від нього не пішла: "Знав, що він мені потрібен. Це був контроль"

Учасниця "Міс Всесвіт" Анна Неплях злила інтимні кадри, гідні Playboy: екстремальне міні та відверте декольте

Переможниця "Євробачення" Кончіта Вурст змила весь макіяж і перетворилася на гарячого хлопчину: мужності додалося вмить

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

Найпрестижнішим в цьому році виявився паспорт Японії, власники якого можуть вільно відвідуватися 190 країн світу. Далі слідують Сінгапур і Південна Корея, яким не дісталася лише одна країна. На третій сходинці опинилися Німеччині і Франція, а четверту поділили Італія, Данія, Швеція і Фінляндія.

Згідно з іншим рейтингом паспортів Global Passport Power Rank, який становить компанія Arton Capital, Україна зараз займає двадцять сьоме місце. Найпрестижніші паспорти: Японія, Сінгапур, Південна Корея, Франція, Німеччина, Фінляндія, Данія, Італія, Швеція, Люксембург, Іспанія. Найбільш незручні для людей, що люблять подорожувати Ірак, Афганістан, Сирія, Сомалі, Пакистан, Ємен, Еритрея.

Нагадаємо, Україна у найближчі кілька років може ввести безвізовий режим з мінімум 20 країнами, які входять у Азію і Латинську Америку, про що заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Раніше Знай.ua повідомляв, влада планує влаштувати масштабні перевірки фактів проживання громадян у місцях їх реєстрації. Цим займеться офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Також Знай.ua писав, у четвер, 27 грудня, уряд України схвалив двосторонню угоду про безвізовий режимі з Уругваєм. Зовсім скоро воно вступить в свою силу і туристи зможуть не турбуватися про оформлення віз.