Уряд планує посилити відповідальність за знущання з тварин. Зокрема пропонується cаджати за ґрати тих, хто кидає напризволяще своїх домашніх улюбленців.

Відповідний законопроект № 9453 наразі поступив на розгляд народних депутатів.

В документі уточнюється, що жорстоке поводження з тваринами являє собою дії щодо тварин, які відносяться до хребетних. Такими діями є побої, знущання, залякування, нацьковування на інших тварин, залишення без нагляду, порушення правил утримання та транспортування тварин, вчинені з хуліганських чи корисливих мотивів, що призвели до травмування, каліцтва чи загибелі тварин (крім дезінфекційних заходів самооборони, полювання, рибальства, наукової, іншої передбаченої законодавством діяльності), а також насильницькі дії щодо тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті.

Новий закон передбачає застосування нового покарання за вчиненя подібних дій, зокрема посилити кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Популярні новини зараз
Мобіків кинули просто неба у лісі: хочуть, щоб вони померли В Україні знову сильно подорожчало м'ясо: скільки коштуватиме курятина і свинина Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів
Показати ще

Тих, хто кидатиме тварин на вулиці, або ж, закликатиме інших до жорстокого поводження ризикує потрапити за ґрати. Закон передбачає ув'язнення на термін о трьох років.

За ті ж дії, вчинені повторно або щодо двох і більше тварин, або в присутності неповнолітнього, або нацьковування тварин одна на одну, що призвело до каліцтва або загибелі — в такому випадку в'язниці не уникнути і термін може рости до 8 років.

Крім того, заборонено у кінопродуктах та відеороликах, (а такі нерідко з'являються в мережі) зображувати знущання над тваринами. За подібні дії спочатку буде накладено штраф у розмірі від 100 до 300 НМДГ (1700-5100 грн.) або умовний термін до п'яти років.

Нагадаємо, українка перетворила квартиру на в'язницю для тварин. Харківянка роками тримала в чотирьох стінах зграю собак, а поліція на скарги сусідів не реагувала.

Як повідомляв раніше Знай.ua, собака погриз дитину, коли та ходила колядувати. Господиня агресивної тварини не захистила бідну дівчинку.

Також Знай.ua писав, що чоловік на вулиці намагався вдарити собаку, але постраждав сам.