В Україні з початку року українські родини, які виховують маленьких дітей віком до 3 років можуть отримати допомогу від держави. В 2019 році буде виділена всім бажаючим компенсація за витрати на послуги няні.

Про це повідомляє "businessua.com".

Українцям пропонується сума 1692 грн щомісяця. І це при тому що мами можуть як вийти на роботу, так і сидіти з дітьми вдома і надалі.

Що потрібно зробити

"Щоб отримати гроші, потрібно знайти няню, укласти з нею офіційний договір про працевлаштування. Подати заяву до відділення соцзахисту за місцем проживання, а також заяву на перерахунок цих коштів", - розповів юрист Георгій Сандул.

Популярні новини зараз

42-річна Ані Лорак у вузькому вбранні вразила різкими змінами: "На себе не схожа"

Осадча в білому засвітила пружні кульки: поки Горбунов в няньках

Вагітна дружина Віктора Павлика показала, як розважається в Єгипті без чоловіка

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Показати ще


Спеціальних вимог до нянь держава не ставить. Теоретично муніципальною нянею можна оформити бабусю дитини чи іншого члена родини. Але є умова. Сім'ї, яка наймає няню, доведеться офіційно оформити її на роботу.

"Компенсацію від держави обкладатимуть податками, адже використовується наймана праця. 18% податку на доходи фізосіб заплатить няня, а при офіційному працевлаштуванні домогосподарство має заплатити єдиний соціальний внесок - ще 22%", - наголосив юрист.

У договорі з муніципальною нянею потрібно зазначати обсяг робіт, нормований робочий час, відповідальність сторін, форс-мажорні обставини. Також має бути перелік обов'язків няні, періодичність і сума винагороди.

"Договір із нянею можна укладати хоч кожен місяць. Повинні бути підтверджуючі документи, що няня належним чином виконувала свої обов'язки, - це може бути акт виконаних робіт", - підсумував юрист.

Нагадаємо, новий Податковий кодекс звільнив українців від деяких податків.

Як повідомляв раніше Знай.ua, які соцвиплати отримають українці в 2019 році.

Також Знай.ua писав, що в 2019 році безробітних будуть по-новому реєструвати та влаштовувати на роботу.