На думку експертів з Міжнародної організації з міграції (МОМ), для держав Східної Європи та Центральної Азії трудова міграція - важливе джерело розвитку економіки, іноді, більш потужне, ніж кредити або інвестиції.

Одним з таких прикладів у МОМ приводять Україну. Про те, що питання не вивчене МОМ, схоже, абсолютно права. Адже невивченим залишається не тільки вплив трудової міграції на економіку, але і, власне, суми, які надходять в країну від "заробітчан". Про це пише "Сегодня".

Заробітчани
Заробітчани

Наприклад, якщо за даними МОМ сума закордонних грошових переказів в 2017 році склала 12,1 млрд доларів, то дані НБУ набагато скромніше: 9,3 млрд доларів. І навіть ця сума становить понад 8% ВВП за 2017 рік. Якщо ж вірити даними МОМ про 12,1 млрд дол. – це становить майже 11% українського ВВП.

заробітчани
заробітчани

А ось за інформацією Нацбанку, ТОП-10 країн, з яких в Україну надходять найбільші обсяги приватних переказів, за останніх 4-5 років не змінився. У список, крім Польщі та Росії традиційно входять США, Чехія, Італія, Великобританія, Німеччина, Кіпр, Ізраїль і Греція.

Популярні новини зараз

Оля Полякова показала переможця Маски: хто ховався під образом "Сонця"

Марічка Падалко пішла від чоловіка заради кохання: "Я чесно йому зізналася..."

У Харкові помер відомий бізнесмен і друг Кернеса

Тіна Кароль осоромилася просто на сцені: сукня злетіла з пишних грудей

Показати ще

українські заробітчани
українські заробітчани

Варто нагадати, що в 2019 році Державна служба зайнятості анонсує чимало змін для українців і по-новому працюватиме з працевлаштуванням. Про це заявив в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко. За словами чиновника, в нинішньому році всі беробітні, які стали на облік у центри зайнятості, отримають кваліфіковану допомогу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що чеський уряд збирається подвоїти квоти на запрошення українських працівників в рамках програми, яка функціонує з 2016 року. Як повідомив міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш Петршичек, уряд Чехії розглядає можливість розширення квоти до 40 тисяч людей щорічно.

Нагадаємо, мінімальна зарплата в Україні та Польщі 2019: за якими бонусами біжать наші земляки.

Як повідомляв Знай.uа улюблену країну українських заробітчан заполонили полчища щурів: відео.

Знай.uа писав, стало відомо, скільки вакансій пропонує Україна.