В одному з відділень Укрпошти міста Луцька касирка не хоче розмовляти українською мовою.

Про це повідомив лучанин Богдан Жишко на своїй сторінці у Facebook, передає "Волинь 24".

"Поставили мене на стежку боротьби за права українців в Україні. Отримав дискримінацію за мовною ознакою, позбавлення права споживача на обслуговування доступною мені державною українською мовою, обмеження в законному праві збирати відео-докази порушення моїх прав, відмову у видачі відправлення, яке оплачене й належить мені". написав чоловік

Лучанин, у понеділок, 4 лютого зайшов у відділення Укрпошти, що на вулиці Кривий Вал 19, щоб забрати товар, придбаний через інтернет.

"Підійшов до третього віконечка. Як правило, там привітні оператори й у більшості випадків у мене до них зауважень немає. Крім однієї касирки. Кілька місяців тому я натрапив на її зміну вперше. Стояв у черзі й чув, що клієнтів вона обслуговує іноземною мовою. Переді мною стояла старша жіночка і її частково обслужили українською. Далі моя черга й знову російська. Сказав, що не розумію. Касирка відповіла, що приїхала до Луцька з іншої країни й українська мова їй не дається зовсім. Якось з горем обслужила й видала відправлення. Чемно попрощалися". зазначив чоловік

Популярні новини зараз

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Трініті постарішала, а у Нео додалося сивого волосся: як змінилися Кіану Рівз і Керрі-Енн Мосс з часів першої "Матриці"

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще

Наступного разу, коли Богдан Жишко знову натрапив на зміну цієї касирки – його так само чекало російськомовне обслуговування.

Розпитав, хто в залі адміністратор, підійшов і розповів у чому саме полягає порушення його прав. Зауважив, що їхня оператор є професійно непридатною, оскільки не може обслуговувати споживачів українською мовою.

Залишив свій номер телефону та домовився, що директор Укрпошти зателефонує. Про проблему повідомив у приватному повідомленні на сторінці Укрпошти у "Фейсбуці".

Згодом лучанин прийшов до відділення пошти по третє відправлення, яке отримував у цієї ж операторки.

Коли кілька разів перепитав і сказав, що не розуміє мови, та почала спілкуватися українською. Подякував й на тому попрощалися.

Коли Богдан Жишко вкотре прийшов на пошту забрати відправлення знову почув російську. Запитав у касирки, чому вона не обслуговує його українською мовою?

Жінка повторила своє попереднє запитання. Клієнт сказав, що не розуміє її.

Клієнт стверджує, що цього разу операторка принципово не захотіла перейти на українську мову.

"У мене не було бажання з'ясовувати з нею стосунки. Адже порушення прав споживача краще обговорити з адміністрацією і нехай собі розбираються. Попросив покликати адміністраторку. Оператор відповіла, що вона в залі. Підійшов до адміністратора залу Укрпошти – тієї, якій кілька місяців тому пояснював незаконність дій операторки". Богдан Жижко

Адміністратор йому відповіла, що не бачить порушень зі сторони оператора третього вікна.

Тоді лучанин викликав поліцію. Доки приїхали, клієнт пошти вмикнув
камеру на смартфоні та підійшов до оператора.

Побачивши камеру, жінка мовчки покинула робоче місце.
Адміністратор у свою чергу почала вимагати припинити відеозйомку й втекла вслід за касиркою.

Коли прибула поліція, разом з заявником підійшли до вікна обслуговування. Лучанин знімав все на камеру.

Побачивши зйомку оператор перестала говорити російською, але й не перейшла на українську.

"Чи знає вона ще якісь мови, також невідомо. Адміністраторка відрекомендувалася й запевнила поліцейського, що це я такий, що не вперше чіпляюся стосовно мови (визнала, що були звернення й не вжито заходів для усунення недоліку). Сказала, що директор проводила співбесіду при прийомі на роботу працівниці, зокрема, що директорка хотіла поспілкуватися зі мною, але не змогла, бо я приходжу занадто пізно. Вимагала припинити зйомку. Відмовила у видачі відправлення". говорить лучанин

Працівники поліції взяли заяву Богдана Жишка та записали його пояснення.

Нагадаємо, в суботу, 26 січня близько 16:40 на вулиці Товариській, що у Запоріжжі на відділення пошти зловмисник здійснив розбійний напад.

Як повідомляв Знай.uа, двадцять хуліганів показали російський характер: зловили трьох підлітків, поставили на коліна, побили, втекли.

Також Знай.uа писав, у Борисполі "вчитель англійської" з Марокко накинувся на прикордонника: відео.