В Україні заявили про рекордні борги за комуналку – понад 55 млрд грн винні українці за спожите тепло, воду та світло. У лютому вже слід чекати на оновлені суми в платіжках за опалення. Крім того, за кілька місяців - у травні знову подорожчає газ, а в липні – електроенергія.

Про це повідомляє "businessua.com".

Стягнути можна тільки ту частину боргу за компослуги, яка "висить" за родиною не більше трьох років. Згідно з Цивільним кодексом, якщо за три роки комунальне підприємство не розібралося зі своїм клієнтом у суді, отже, вимагати повернення цих грошей вже не вдасться. Важливо водночас зазначити, що борг не пробачають, він і надалі буде враховуватися в суми платіжок.

тарифи

Юристи пояснюють громадянам, в яких випадкам цілком законно не платити за послуги.

Закон "Про житлово-комунальні послуги" дозволяє в окремих випадках комунальні послуги не оплачувати, або ж платити менше. Наприклад, якщо замість гарячої води – тепла, платити за неї за тарифом для гарячої не потрібно.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

опалення

За опалення:

Якщо температура в приміщенні не вища за 12 градусів, опалення можна зовсім не оплачувати.

платіжки

За гарячу воду:

75-50 градусів – повний тариф;
49-45 градусів – 90% повного тарифу;
44-40 градусів – 70% повного тарифу;
40 градусів – за тарифом на холодну воду.
Крім того, як пояснюють у НКРЕКП, гарячу воду можуть відключати не більш ніж на 6 годин за добу, у той же час період "без води" повинен становити не більше 30% місяця.

Якщо зазначена норма порушується, за кожну добу сума в платіжках повинна зменшуватися на 3,3%. Остання норма також стосується і холодної води.

Нагадаємо, захмарні ціни на продукти змусять українців харчуватися одною сіллю.

Як повідомляв "Знай.ua", експерти підрахували на прикладі цін на продукти харчування, як за рік збідніли українці.

Також "Знай.ua" писав, економістипорівняли, скільки коштують українські та імпортні продукти.

Дивіться: Яких продуктів у першу чергу торкнеться ріст цін