Діти часто травмуються і,граючись, на дитячому майданчику, трапляються випадки, коли ваше чадо невдало впало на руку чи ногу. Звичайно ж усі батьки поснуть перейматися, чи немає перелому або тріщини в кістці. Про реальний стан маленького пацієнта розкаже рентген. Але наскільки небезпечна ця процедура для дитини та як часто його можна робити?

На ці та інші запитання відповідає відомий лікар-педіатр Євген Комаровський у своїму мікроблозі в Instagram .

"Сучасні рентген-апарати дають вельми помірне опромінення, і ніякого реального ризику здоров'ю дитини немає. Принаймні, ви повинні розуміти, що, якщо ви змушені були зробити дитині 1-2 рентген знімок протягом року, більше того, якщо вам треба було 6 знімків поспіль зробити за півроку, все одно в цьому потенційно немає нічого небезпечного", - запевняє Комаровський.

Також фахівець наголошує, що на рентген потрібно йти, коли ніяким іншим чином не можна виявити причину нездужання дитини. Якщо ж лікарі відправляють на рентген за першої нагоди, краще порадьтеся і з іншими лікарями.

Популярні новини зараз

Піднімався не тільки настрій: в мережу злили фото найгарячіших дівчат з водохресної ополонки

Зірка серіалу "Свати" переживає важку втрату: "Серце не витримало..."

Лобода на відпочинку повторила "фінт" Дорофєєвої: "Маленька..."

"Солдати без розпізнавальних знаків": Одесу сполохала колона військової техніки в місті

Показати ще

"Я зовсім не заохочую вас постійно робити рентген знімки, більше того, якщо кожен чих вашої дитини привід у вашого лікаря відправити вас на рентген, так може треба подумати не про шкідливість рентгена, а про шкідливість доктора, і треба пошукати більш досвідченого фахівця", - додав медик.

Також лікар нагадав, що радіація оточує нас скрізь, і випромінювання на нас діє не лише під час рентгену.

"Тим не менше звертаю увагу на те, що нас оточує радіація і звичайний політ на літаку протягом години – це приблизно така ж кількість радіації, що і один рентген знімок", - говорить Комаровський.

Нагадаємо, смертельний кір забрав життя ще однієї українки.

Як повідомляв портал Знай.ua, батькам розповіли, чи доцільно користуватися косметичними засобами під час догляду за дитячою шкірою.

Також Знай.ua писав про те, що Комаровський навчив матусь міряти температуру.

Дивіться: Все про рентген та його наслідки

View this post on Instagram

Насколько опасен для ребенка рентген? Вот эти самые рентгенологические обследования? ⠀ Современные рентген аппараты дают весьма умеренное облучение, и никакого реального риска здоровью ребенка нет. По крайней мере, вы должны понимать, что, если вы вынуждены были сделать ребенку 1-2 рентген снимка в течение года, более того, если вам надо было 6 снимков подряд сделать за полгода, всё равно в этом потенциально нет ничего опасного. ⠀ Я вовсе не поощряю вас постоянно делать рентген снимки, более того, если каждый чих вашего ребенка повод у вашего доктора отправить вас на рентген, так может надо подумать не о вредности рентгена, а о вредности доктора, и надо поискать более опытного специалиста. ⠀ Тем не менее обращаю внимание на то, что нас окружает радиация и обычный полет на самолете в течение часа – это примерно тоже количество радиации, что и один рентген снимок. ⠀ #докторкомаровский #видеоЕОК #шдк #школадокторакомаровского #безопасность #рентген

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on