У великих вкладників складних банків дуже незначні можливості для отримання виплат більше ніж 200 тисяч гривень ФГВФО повідомив, що дійсна ціна банків з проблемами в 5,5 менше, ніж балансова. В результаті на папері це виглядає так: 93,9 мільярда грн. всупереч 538,3 мільярдам грн.

Про це пише портал "Політека".

ЗЧерез те, що від реалізації активів заробляють набагато менше прогнозованого, клієнтам, яких можна називати потерпілими, перепаде по пальцях перерахувати скільки коштів. Вони знаходяться в четвертому ступені черзі кредиторів (вже після Нацбанку, держбюджету, зарплат персоналу тощо) і вкрай рідко мають всі шанси покладатися на повернення внесків, що перевищують суму 200 тис. грн.

Чиновники визначили одну з причин зникнення коштів з рахунків в банках. І ім'я цієї причини — схеми. В ФГВФО вирішили навіть визначити і описати 5 максимально відомих методів, застосованих власниками банків з метою виведення грошей перед закриттям.

Популярні новини зараз
В Україні злетіли ціни на огірки: на скільки подорожчав популярний овоч Головне за ніч, 25 червня: Галкіна побили, Полякова зганьбилася, окупант похвалився награбованим, а Сасанчин отримав ляпаса "В очах біль і сум": не сказавши, а ні слова хворий Потап не розгубився - вийшов прямо до людей та зібрав 10 000 євро Олександр Алієв розніс в пух і прах Миколу Тищенка, який ховався на Закарпатті: "Чому ти обсир*єшся?"
Показати ще

Кредитування пов'язаних осіб: структур, які фактично є неплатоспроможними, при чому кредитування без завдатку. Такий спосіб використовували у багатьох випадках.

Заміна власника за допомогою нотаріусів та держреєстраторів. Дана модель провертається за підтримки власних юристконсультов і може допомогти перевести актив, залишивши НБУ ні з чим.

Купівля сміттєвих цінних паперів. Модель трохи нагадує перший спосіб. Тільки для першої схеми потрібно роздавати кредити, за які ніхто не буде платити, а тут сенс у скуповуванні цінних паперів, які нічого не варті.

Розкрадання на основі фальшивих SWIFT-повідомлень. Проблематичні банки перевстановили повноваження вимоги за кредитними лініями, і ніяк їм не віддавали кредити.

Варто нагадати, що під прицілом шахраїв опинилися платіжні термінали. Деякі компанії понесли чималі збитки від дій зловмисників. Про новий спосіб у своєму Telegram-каналі написав один із засновників FinTech Band (створив monobank) Дмитро Дубілет.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що винахідливі автозлодії придумали хитру схему для пограбування довірливих власників автомобілів. Про це повідомляє прес-служба Київської поліції і закликає автомобілістів бути пильними. Правоохоронці розкрили деталі хитрої схеми викрадачів авто.

Нагадаємо, у Києві євробляхер винайшов "аферу століття": продав, а купити забув.

Як повідомляв Знай.uа у Києві аферисти придумали новий спосіб видурювання грошей: обережно, можете купити парк.

Знай.uа писав, афера століття в Києві: сотні українців втратили купу грошей в один день.