Історія свята
Іоанна Златоуста церква шанує як одного з трьох Вселенських святителів і вчителів, інші – Василій Великий і Григорій Богослов. Своє прізвисько Іоанн отримав за блискучий дар оратора, з нього вийшов просто чудовий проповідник. В православ'ї день його пам'яті відзначається ще 13 листопада за юліанським календарем, 27 січня і 30 січня ( теж за юліанським календарем).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Традиції свята
У народі Златоусту молилися, щоб просвятив розум, допоміг осягнути духовну грамоту і допоміг у відчаї. Також у цей день прийнято було вимовляти замовляння від зубного болю: «Лазарева субота, Златоустів день, у кого болять зуби, щоб ті зуби скам'яніли і довіку не хворіли».
А ще цей день іноді називали в народі Златоустів вогонь, тому що потрібно було особливим чином розтопити піч, щоб всі дрова загорілися відразу, тоді в родині буде мир і достаток. Пічний вогонь був заступником сонячного світла взимку, тому до нього ставилися з такою ж повагою, як і до сонця. Піч, коли її так розтоплювали ставала аж золотою, тому і назва така. Для цього обряду спеціально заздалегідь сушили дрова.
Скіпи теж заготовляли взимку набагато наперед. А робили це саме взимку, тому що дерева «сплять» і в них немає стільки соку. 80-ти сантиметрові березові чурки розколювали навпіл, знімали кору і сушили весь рік. Інакше вона буде тріщати і шипіти. У печах спеціально ще досушивали перед використанням.
Нагадаємо, стало відомо, скільки українці будуть відпочивати на вихідних на Великдень. Нам світять справжні канікули. У Кабміні затвердили великодні вихідні. Зокрема, повідомляється, що в 2019 році українцям радять зробити 5 вихідних.
Як повідомляв Знай.ua, ось чому не варто ділитися планами на майбутнє. Бог допомагає знайти вірне рішення і шлях в житті.
Знай.ua повідомляв, в Дніпрі дівчина випадково відгуляла весілля з самою собою.
9 февраля — Златоустів день