До лікаря-педіатра Євгена Комаровського батьки часто звертаються за порадами. Нещодавно одна з мам розповіла, що на момент народження дитини не було вакцини БЦЖ (профілактика туберкульозу). Тепер вона хвилюється – що буде далі і чи варто робити зараз, якщо пройшло вже кілька років:
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Добридень! Моя дитина народився в 2014 році, і на той момент не було вакцин БЦЖ. Ми так і не зробили вакцинацію. Зараз одні лікарі кажуть, що немає сенсу робити, так як її ефективність після року не доведена, інші кажуть, що зробити треба. Нам скоро 5 років. Що ви порадите?", - пишуть у коментарях.
"Вакцинація БЦЖ поза календарем щеплень виправдана за умови, що до неї проведена туберкулінодіагностика (проба Манту або Діаскінтест), і ці проби виключили тубінфікування. Якщо ці проби негативні, то одноразова вакцинація БЦЖ доцільна у віці до 16 років", - відповів Комаровський.
БЦЖ (BCG - вакцина Кальметта-Герена) - вакцина проти туберкульозу, складається з ослабленої живої туберкульозної палички. Робиться дітям на 3-5 день життя, ревакцинація проводиться у 7 років.
Показовим після проведення БЦЖ у немовлят, є характерний рубець - це означає що вакцина введена коректно. Перед введенням вакцини проводиться попередня туберкулінова проба, за винятком новонароджених. При позитивній реакції введення вакцини заборонено, так як високий ризик запалення, нагноєння і рубцювання у місці ін'єкції.
БЦЖ, на відміну, від щеплення ХІБ, яку перший раз роблять у стегно, вводиться під шкіру, у місці прикріплення дельтоподібного м'яза. Бувають випадки коли через необережність, вакцина вводиться підшкірно.
У дитини інколи починає гноїться місце ін'єкції і утворюється абсцес, доводиться застосовувати місцеву антибіотикотерапію. Заживає усе болісно і довго. Але це ні в якому разі не означає, що у малюка туберкульоз, як думають деякі батьки, це наслідки неправильно введеного препарату.
Дивіться: Як правильно годувати хвору дитину? Поради Комаровського
Нагадаємо, з 15 лютого почалося очищення Фейсбуку від фейкової інформації про дії щеплень.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Комаровський розповів, як одягати дітей на прогулянку. Також "Знай.ua" писав, в Одесі "замінували" дитсадок.