26-річний Богдан Шевчук із Рівненської області отримав групу по інвалідності ще з дитинства, він теоретично був непридатним до служби, але хлопця все одно забрали в армію.

Минуло всього кілька днів, як його доставили у медчастину.  Зараз здоров'я молодого хлопця підірване. Люди, які підробили документи й відправили Богдана служити, досі перебувають на займаних посадах. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Богом даний: як людину з інвалідністю забрали до ЗСУ

Богдан Шевчук живе з мамою у місті Острог, батько помер до його народження. Ще в 1999 році семирічному хлопчику лікарі поставили діагноз – ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура (хвороба крові). Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу ЗСУ, люди з таким діагнозом – непридатні до військової служби.

Минулого року йому прийшла повістка, і медична комісія досі визнає його непридатним. Та це ще спробуй довести.

Популярні новини зараз

У Харкові дружок Зайцевої повернув собі права і вирушив за новими жертвами

Під Львовом зі ставка дістали авто з чотирма трупами, - перші подробиці жахливої трагедії

Під Києвом у День Валентина зник підліток із дефектом мови, - батьки не сплять третю добу

АТБ здивував своїх покупців улюбленим фруктом сумнівної якості, українці лютують

Показати ще

"…у військкоматі мої документи (меддовідки, направлення) взяв майор Іван Якубенко. Глянув на них, як на непотріб, і сказав, що завтра я повинен прийти в пересильний пункт. Він додав: якщо я не з'явлюся, то вважатимусь ухильником. Коли я спробував заперечити, він сказав: "Щеня, закрий рота, інакше я тобі тут влаштую. Щоб завтра був на місці!" Гаразд, думаю, закрию це питання. Приїжджаю на медкомісію, починаю проходити лікарів. Зазначу, що справу і направлення мені на руки не віддали, з ними ходив один із помічників Якубенка, який і давав їх лікарям. Підходжу до одного лікаря, він запитує, чи є у мене скарги? Відповідаю – є!", - згадував він в коментарі "Обозреватель".

На справу хлопця подивилися і сказали, що документ "порожній. Він пройшов всіх лікарів і чекав на рішення.

"Виходить майор Якубенко й каже, щоб я йшов оформляти картку "ПриватБанку". Запитую: "Навіщо?" А він: "Для отримання армійської зарплатні. Ти пройшов медкомісію". Я не повірив своїм вухам. Відкриваю справу, яку мені вручили, там стоять усі підписи й написано – "придатний до військової служби".

У Полтаві почалася служба Богдана. Кілька днів "бігав" по вітру, підхопив пневмонію – не надто приємне "виконання обов'язків".

"Тоді мене доставили в Полтавський військовий гарнізонний госпіталь, де я лікувався 25 днів, після чого знову повернувся у частину. Вакцинація мені, виявляється, проводилася у 1991 році – і це за того, що я народився в 1992-му! Загалом, підробляли все. Робилося це поспіхом на медкомісії. Наприклад флюорографія, за їхніми словами, була не моя, а 50-річної людини вагою 120 кг! Вона, до речі, була обрізана, ніби там раніше було вказане інше ім'я та прізвище. Згодом я побачив інші підробки. Так, на деяких довідках стояли дивні дати. Судячи з висновку, кров у мене взяли 13 жовтня 2017 року, водночас у графі "видача результатів" значилося – 7 жовтня 2018-го".

Після тижня на полігоні візити у медичну частину стали постійними, хлопець боявся, що просто помре. І було не до жартів. Рівень тромбоцитів у крові був у 15 разів нижчим за норму. Місяць в окремій палаті, а потім – на списання, і додому.

"Але поки наші звернення до всіх можливих інстанцій ні до чого не привели, працівники військкомату продовжують працювати й "косити бабло". Я сам із цим стикався. У військкоматі до мене підходили посередники, які за 1 000 доларів пропонували позбавити від постійного проходження медкомісії".

Загалом хлопець пробув в армії три місяці (більшу частину часу – в медчастині і госпіталях). Він вважає, що люди, які відправили його служити, підробили документи і повинні понести кримінальну відповідальність.

Богдан із матір'ю почали звертатися в різні інстанції з вимогою покарати винних.

На сьогодні ГУ Нацполіції в Рівненській області відкрило кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення). Богдан оформлює групу інвалідності.

Дивіться: привіти з передової та тест-драйв нових берців

Нагадаємо, експерт оцінив готовність української армії відбити удар.

Як повідомляв "Знай.ua", ЗСУ показали, як знищують російських шпигунів у повітрі. Також "Знай.ua" писав, що Україна випробувала нові БТР-4 для армії.