У православному календарі це день вшанування пам'яті преподобної мучениці Євдокії ІлІопольскої, ігумені. Інші назви свята: «Авдотья», «Авдотья Плющиха», «Явдоха-плющиха», «Євдокія Свистунья», «Новачок». Весновкою день прозвали тому, що з цього дня починався спів веснянок. 

Чого не можна робити 14 березня

У народі вважали, що свята Євдокія у Бога завідує весною, у неї є ключі від весняних вод. І тільки їй вирішувати, пустити воду або затримати її морозами. Раніше святу дуже поважали і була заборона на роботу. Але в 19 столітті цей день більше не мав такого великого значення і в церковному календарі став другорядним святом. Так що тепер заборони на роботу немає.

Сьогодні слід подати милостиню, щоб прощалися ваші гріхи і для померлих родичів. Але це не можна робити напоказ, потрібно щоб людей, які бачать вашу доброту, було поменше. Також не можна ні в якому разі хвалитися цим.

Сни на 14 березня означають наступне: побачив ікони — здоровий буде; кроїти уві сні тканину — до розорення; вошей чесати — до прибутку; хто в цей день побачить городню зелень, у того поповниться сім'я; ласувати здобою — до смутку; чистити взуття — до далекої дороги; розглядати себе в дзеркало — до зради; рвати папір — до шуму; колесо сниться — до судового процесу; славити уві сні Христа — до довгого життя; гладити уві сні живіт — до приїзду гостей. 

Приказки та прикмети:

  • Холодно на Євдокію — весна буде холодна і пізня.
  • На Євдокію теплий вітер — літо мокре.
  • Яка Євдокія, таке і літо.
  • Звідки повіє вітер на Євдокію, звідти він подме навесні і влітку.
  • В Євдокію — напитися горобцю, в 40 Святих — півневі, на Олексія Божого чоловіка — бику, на Благовіщення — жеребцеві.
  • Якщо опівдні 14 березня видно сонце - весна буде рання, якщо мете заметіль - весь тиждень буде завірюха.
  • Чим більше випаде снігу, тим вище буде урожай зернових.
  • Якщо у мороз спітніли віконниці і рами — чекай потепління. 

Знай.ua повідомляв про погоду на травневі свята. Відомий астролог розкрив українцям всі карти. Прогноз погоди від астролога на весну.

Знай.ua повідомляв, коли і куди переводити стрілки годинника в березні, а також як підготувати організм до нового графіку. Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, за тиждень до переведення годинників необхідно змінити рівень фізичного навантаження і ввести корективи в раціон харчування.

Як повідомляв портал Знай.ua синоптики розповіли, що в нашій країні протягом усього березня очікуються "температурні гойдалки" і боротьба між зимовою та весняною погодою.

Народні прикмети на 14 березня