Великдень у 2019 році припадає на 28 квітня. Тому Українці отримають тривалі вихідні, які плавно перейдуть на травневі свята.

Великдень – одне з 12 великих церковних свят. Цей день символізує очищення від гріхів, оновлення та святкується на честь воскресіння Христа. У цей день також закінчується великий піст, який цього року православні християни розпочали 11 березня.

У перший тиждень Великого посту 2019, неділя 17 березня - Торжество Православ'я за православним календарем. У цей день завершується перша седмиця Великого посту, яка вважається однією з найважливіших.

Католицький Великдень святкують також в неділю, але за іншим - Юліанським календарем. У 2019 році він припадає на 21 квітня,

Вихідні на Великдень

Згідно з чинним українським законодавством, якщо офіційний святковий день припадає на суботу або неділю, то вихідним днем також буде понеділок. 

Таким чином, після Великодня,  понеділок, 29 квітня українці відпочиватимуть.

Крім того, згідно із затвердженим Кабміном графіком перенесення робочих днів у 2019 році, вівторок, 30 квітня, також буде вихідним. Але цей день доведеться відпрацювати у суботу, 11 травня. Але на цьому вихідні в українців не закінчуються, адже 1 травня – День праці й офіційний державний вихідний. Так, українці у 2019 році отримають цілих п'ять вихідних поспіль на честь Великодня і Дня праці – з 27 квітня по 1 травня.

Нагадаємо, як правильно дотримуватися Великого посту

Як повідомляв раніше портал Знай.ua, українцям нагадали про молитви сили і заповіді на Великий піст.

Раніше портал Знай.ua писав, що провидець розповів про чудодійну силу молитви.

Дивіться: Великий піст. Головні заборони та обмеження