В Україні вирішили радикально змінити порядок видачі водійських посвідчень. Днями у Міністерстві внутрішніх справ оприлюднили на своєму сайті масштабний законопроект. Він встановить в Україні максимально наближені до європейських правила видачі автомобільних прав. Згідно з діючими в Україні законами, лише після успішного голосування у парламенті він стане законом.

Першочергово МВС планує істотно розширити перелік категорій водійських прав. Торкнуться зміни головним чином мототехніки. Зараз в Україні діють дві категорії: А1 (мопеди) та А (мотоцикли). Їм на зміну прийдуть відразу 4:

АМ – мопеди з мотором до 50 куб. см або 4 кВт (для электробайков).
А1 – мотоцикли з мотором до 125 куб. см або 11 кВт.
А2 – мототехніка з співвідношенням маса/потужність не більше 0,2 кВт/кг
А – більш потужні мотоцикли.

Популярні новини зараз

Українці відповіли на перепис населення кумедною фотожабою: "Значить так, записуй...."

Донька Пугачової знову наречена: Орбакайте планує весілля, аж світиться щастям

Xiaomi представила крутий ніж для справжніх мандрівників: фото

Летючу тварюку згодували натовпу людей, заразивши небезпечним вірусом: тисячі постраждалих

Показати ще

Варто зазначити, що перші дві категорії, як і зараз, водійське посвідчення можна буде отримати починаючи з 16 років. А2 видадуть тільки 18-річним. А за кермо повноцінного мотоцикла допустять лише людей старших 20 років. І тільки за умови, що претендент має 2-річний стаж керування технікою категорії А2. Змінять й вік видачі прав для водіїв автобусів і тягачів – документ видадуть тільки після 24 років.

При цьому законопроект закріплює тестовий 2-річний період для всіх новачків. Перше посвідчення видаватимуть терміном не більше ніж на 2 роки і обмеженням швидкості 70 км/ч. Якщо водій зможе за 2 роки зробити не більше двох правопорушень, йому видадуть повноцінні права.

Змінюється і термін дії виданих посвідчень. Якщо зараз документ видають на 30 років, то законопроект передбачає, що водієві доведеться підтверджувати свої навички кожні 15 років. А для водіїв автобусів і вантажівок і того частіше – кожні 5 років. 

Ще одна важлива зміна – порядок видачі посвідчень в залежності від типу коробки передач автомобіля. Якщо водій здає іспит на "ручній" коробці, може керувати машиною з автоматом. В протилежному випадку в правах зазначать "автомат" - з таким посвідченням сідати за кермо машини з "механікою" буде заборонено.

Зрештою, подорожчає і саме посвідчення. Якщо зараз адміністративний збір за видачу прав становить 245 грн., то за новим порядком його прив'яжуть до прожиткового мінімуму (ПМ). За нові права українцеві потрібно буде заплатити 0,45 ПМ – до кінця 2019 року це буде відповідати 912 грн.

Нагадаємо, українців попередили про фатальне подорожчання газу: колапс загрожує всій країні.

Як повідомляв раніше Знай.uа, з'явилася інформація, що починаючи з квітня населення Україна платитиме за блакитне паливо вище ринкової ціни. 

Також Знай.uа писав про те, що Укрзалізниця відмовилася від купе та плацкарту: українцям пропонують три класи поїздів.