У травні 2019 року багато громадян нашої країни залишаться без субсидій, оскільки уряд готується до перепризначення виплат на оплату житлово-комунальних послуг. У Кабміні заявили, що це пов'язано із закінченням опалювального сезону. Як стало відомо, перерахунок субсидій буде зроблено автоматично для трьох мільйонів домогосподарств, однак іншим субсидіантам буде потрібно повторно подати заяву та декларацію про доходи. У травні управління соцзахисту потрібно відвідати:

  • орендарям житла;
  • внутрішньо переміщеним особам;
  • сім'ям, в яких субсидію отримують фактично проживаючі особи, а не всі зареєстровані;
  • сім'ям з непрацюючими людьми працездатного віку, якщо у них або відсутні доходи, або вони менше мінімальної зарплати;
  • громадянам, у яких протягом року відбулися зміни в складі сім'ї.

Перерахунок субсидій

У Міністерстві соціальної політики України стверджують, що критерії для призначення житлових субсидій залишаться без змін, тому зменшення кількості субсидіантів не очікується. Також у міністерстві відзначили, що в березні гроші на руки отримали 3,4 млн домогосподарств, а загальна сума виплат склала 5,7 млрд гривень.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що повна монетизація субсидій є продовженням реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери, а також досягнення енергоефективності та енергонезалежності. Цей принцип буде працювати на постійній основі і будь-яких збоїв в ньому на даний момент немає.

Перерахунок субсидій

Популярні новини зараз

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Не Київ, не Львів, і навіть не Одеса: названо найкраще місто України для життя

Софія Ротару переживає велику втрату, найближчу вже не повернути: "Світла пам'ять"

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

У зв'язку із завершенням опалювального сезону анонсовані перевірки всіх субсидіантів, при цьому основна увага буде приділятися неофіційними доходам і боргам. Наприклад, виплат можуть позбутися ті, хто заборгував понад 340 гривень. Варто відзначити, що ніхто по квартирах ходити не буде, а всі дані будуть вивчатися онлайн.

Нагадаємо, раніше зазначалося, що, починаючи з 1 травня 2019 року за борги по комуналці за кожен день прострочення будуть штрафувати в розмірі 0,01% боргу після 20-го числа.

Як повідомляв портал "Знай.uа": з 1 травня ПАТ "Укрпошта" підвищує тарифи на міжнародні відправлення "дрібний пакет" і "мішок "М".

Також "Знай.uа" писав, що виплати монетизованих субсидій в Україні, які почалися в березні, продовжаться у квітні і травні, а також в наступному опалювальному сезоні.