У Міністерстві соціальної політики розповіли про можливе введення в Україні нового виду аліментів: коли дітьми виплачується щомісячна допомога старим батькам, про що пише Хвиля.

В самому відомстві заявили, що всі випадки для подібних виплат прописані в українському законодавстві: «Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків передбачена Конституцією України, а відповідний механізм встановлений Сімейним кодексом, який чітко вказує, що аліменти можливі виключно на підставі рішення суду».

У законодавстві перелічені випадки, при яких діти повинні виплачувати батькам аліменти: непрацездатність і потреба у матеріальній допомозі.

Пенсіонери

Якщо батьки були позбавлені батьківських прав, то їх необов'язково утримувати. Діти зобов'язані покривати додаткові витрати на батьків, у разі їх тяжкої хвороби, інвалідності, слабкості і безпорадності.

У виняткових випадках суд може зобов'язати платити аліменти на строк не більше трьох років, а також встановити суму аліментів, залежно від добробуту сторін. Якщо батько важко хворий або має інвалідність, а дитина має достатній дохід, суд у певних випадках може зобов'язати її виплатити одноразову допомогу.

Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання непрацездатних батьків може обернутися штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 80 до 120 годин, або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до 2 років.

Пенсіонери

При повторному порушенні передбачені громадські роботи на строк від 120 до 240 годин або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк від 2 до 3 років.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що в Україні у комунальній сфері з'явилися нові правила. Згідно змін до закону про "Житлово-комунальні послуги", починаючи з 1 травня 2019 року за борги по комуналці за кожен день прострочення будуть штрафувати в розмірі 0,01% боргу після 20-го числа.

Як повідомляв портал "Знай.uа": у поточному році в Україні можуть запровадити так звану 13-ту пенсію. Повідомляється, що вона призначена для тих, хто мало отримує, але багато працював.

Також "Знай.uа" писав, що Кабінет міністрів вирішив змінити порядок формування тарифів на теплову енергію. Він затвердив нові зміни, внесені до постанови № 869 "про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги".