Починаючи з 1 травня 2019 року в ПДР України будуть внесені зміни, про що пише Хвиля. Зокрема, нові правила зобов'язують власників ТЗ наклеїти мітку радіочастотної ідентифікації про проходження обов'язкового техогляду, а водіїв, при зупинці поліцейськими, дати можливість зчитувати з неї інформацію.

У п. 2.4 діючих ПДР йдеться про те, що після зупинки на вимогу поліцейського водій зобов'язаний пред'явити документи (права, техпаспорт і страховку), а також надати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність ТЗ, оглянути його, якщо є законні підстави, перевірити технічний стан ТЗ, які підлягають обов'язковому технічному контролю.

23 січня поточного року Кабмін прийняв постанову №46 та з 1 травня у підпункті 2.4 в ПДР додали ще одну вимогу: "водій зобов'язаний дати можливість провести з використанням спеціальних пристроїв зчитування інформації з самоклеючої мітки радіочастотної ідентифікації про проходження ТЗ обов'язкового технічного контролю". Крім того, у п. 30.2 написано, що самоклеюча мітка (її ще називають RFID-мітка) повинна розміщуватися на внутрішньому боці лобового скла в правому верхньому кутку.

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Варто відзначити, що за Законом про дорожній рух (стаття 35) обов'язковому технічному контролю, тобто техогляду, НЕ підлягають легкові автомобілі (за винятком таксі та тих, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), а також мотоцикли та мопеди. Закон про дорожній рух визначає періодичність обов'язкового техогляду для таких категорій ТЗ:

  • для легкових автомобілів, на яких перевозяться пасажири або вантажі з метою отримання прибутку, для вантажних авто до 3,5 т, причепів та напівпричепів до них – кожні 2 роки;
  • для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 т, причепів та напівпричепів до них, а також таксі – щороку;
  • для автобусів та спеціалізованих ТЗ для перевезення небезпечних вантажів – два рази на рік.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що уряд України вже в 2019 році почне прибирати маршрутні таксі по всій країні, про що повідомив міністр інфраструктури.

Як повідомляв портал "Знай.uа": у російському селі Пруддор був оштрафований пенсіонер на 5 тисяч рублів за те, що він полагодив розмиту дорогу.

Також "Знай.uа" писав, що суд Вроцлава взяв під варту на 3 місяці водія таксі, який 27 квітня наїхав на українського велосипедиста.