Іов Горошник
У понеділок, 19 травня, віряни православної церкви відзначають день пам'яті Іова Багатостраждального — християнського святого, який вважався найбільшим праведником, взірцем віри та терпіння. Хоча горох селяни починали сіяти ще на Єгорія, саме Іова прозвали Горошником.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
В цей день люди говорили: «Приходь працювати на білі горохи». Варто відзначити, що на Київській Русі горох і боби були доступні всім — навіть бідним. Недарма існувала приповідка «залишитися на бобах». Також була і ще одна приказка, пов'язана з бобовими. Вона свідчить про те, що їх розводять вже дуже давно: «Це було за часів царя Гороха».
На Іова Горошника люди рано вранці виходили у двір і спостерігали: якщо роса рясна, то вродять огірки. Крім того, роса в цей день вважається особливо корисною для городніх рослин. З цього приводу існує повір'я, що «Іов роси розпустив».
Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу
Щорічно у третю неділю травня весь світ згадує людей, померлих від СНІДу. День пам'яті також відзначається для того, щоб привернути увагу світової громадськості до проблем хворих на СНІД та носіїв ВІЛ-інфекції, а також до поширення цього смертельного захворювання в світі.
Вперше Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу (World Remembrance Day of AIDS Victims) відзначили в американському Сан-Франциско в 1983 році. Тоді цю хворобу називали чумою XX століття.
Через кілька років з'явився символ руху проти цієї хвороби. Ним стала червона стрічка, яку прийнято приколювати до одягу, а також різнокольорові полотна — квілти, що зшиті з клаптиків тканини в пам'ять про безліч людей, які пішли з життя.
Ці атрибути дня пам'яті вигадав у 1991 році художник Франк Мур. На сьогоднішній день у цю сумнозвісну дату активісти, волонтери і просто небайдужі люди по всьому світу прикріплюють до свого одягу червоні стрічки на знак пам'яті померлих.
Іменини в цей день
Василь, Денис, Іван, Іларіон, Іов, Марфа.