Прописка колись була дуже важливою у житті пересічного українця, адже тільки з її допомогою можна було щосили користуватися певними адміністративними послугами.
Тепер ми маэмо новий закон, який карлинально змінює правила гри.
Нова реєстрація нагадує американський аналог , коли громадянин просто називає фактичну адресу проживання і підтверджує це лише заявою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак фахівці стверджують, що такий принцип обліку населення в нашій країні призводить до накопичення у реєстрах територіальних громад інформації про місце проживання, яка на 30%, а відносно дітей — до 63% не є достовірною. Українцям простіше віддати перевагу проживання без оформлення реєстрації або реєструватися не за місцем проживання.
Зараз, щоб отримати прописку, необхідно прийти до органу реєстрації або центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), до того ж разом з власником житла, якщо у людини, яка бажає зареєструватися, немає документа на право проживання. Нові зміни призведуть до того, що заява про реєстрацію буде дозволено подавати в органі реєстрації або ЦНАП, онлайн, або відправити по пошті.
Таким чином, виходить, що будь-хто може зареєструватися в картирі/будинку, не враховуючи згоди власників житла.
"Реєстрація відбувається не в квартирі, а за її адресою. Згода собстенника житлоплощі при цьому не обов'язково. Проживаєш – можеш реєструватися. Власник дає згоду на проживання. Це інші правові відносини і до реєстрації відношення не мають. “Реєстрація буде потрібна для того, щоб був облік населення, як це давно є світовою практикою, а не для того, щоб вирішити майнове і житлове право", — кажуть експерти.
Втім заперечити факт реєстрації також модливо, в такому випалку власникам слід будле підтвердити, що зареєстровані особи не продивають к помешканні.
"Сьогодні власник дасть згоду на реєстрацію, і воно буде прирівнюватися до проживання в квартирі. Тобто особа, якій надано таку згоду, можна буде виселити лише за допомогою суду", — говорять спеціалісти.
Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще
Як повідомляв портал Знай.ua, стало відомо, як покарають комунальних боржників.
Також Знай.ua писав про те, що заробітчан зобов'яжуть розкошелитись. Тепер українці повинні платити нові внески.