В 2018 році Польща видала майже 330 тисяч дозволів на роботу для іноземців. Це на 40% вище, ніж у попередньому році і майже в п'ять разів більше, ніж за 4 роки до цього, повідомляє Польське радіо.

заробітчани

Стало відомо, що 70% всіх робочих віз в 2018 році отримали саме громадяни України. Всього ж подібні дозволи отримали громадяни 125 країн.

Найбільше українських заробітчан в Люблінському воєводстві. Тут українці становлять 85% трудових мігрантів.

Друге місце після українців зайняли жителі Непалу. Вони становлять 6,1% іноземних працівників. Жителі Індії та Бангладешу складають 2,5%.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще
Порівняно із 2017 роком, збільшення кількості виданих дозволів на роботу іноземцям було майже у всіх воєводствах Польщі. Єдине виключення - Сілезьке, де кількість дозволів скоротилася на 5,3%. У 2018 році 77,2% всіх одержувачів робочих віз виявилися чоловіками.

трудові мігранти

Раніше зазначалось, що справцівники Вармінсько-Мазурського відділення прикордонної служби, у північно-східній частині Польщі, контролюють легальність працевлаштування іноземців, зокрема українців.

Цікаво, що українці працюють на будівництві, на виробничих підприємствах, в промисловому та громадському харчуванні.

Крім того, співробітники Прикордонної служби наклали на них понад 40 штрафів, що в загальній сумі склало понад 9000 злотих. Штрафували в першу чергу роботодавців за те, що вони порушували чинне законодавство легального працевлаштування трудових мігрантів.

Нагадаємо, в українських відомствах шукають спецалістівпрофесій майбутнього.

Як повідомляв портал Знай.ua про відомого діджея зняли фільм. Життя та професію хлопця увічнили у стрічці "Авічі: Правдиві історії".

Також портал Знай.ua писав про те, що українські гастарбайтери вирушили підкорювати нові горизонти. Польща більше не манить. Щодо заробітків, то найбільші зарплати пропонує Німеччина та Ізраїль, особливо багато вакансій з'являється у літній період.