В електронній системі Національна служба здоров'я України скасувала 10244 декларації про вибір лікаря. Про це йдеться у поясненні на сторінці НСЗУ в Facebook. Зазначається, що жителі Ірпеня підписали з комунальним підприємством "Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги" Ірпінської міської ради ці документи. 

Як відомо, на основі даних з системи лікувальні заклади отримують фінансування прийнятих пацієнтів, то в НСЗУ регулярно перевіряють дані в електронній системі, щоб уникнути подвійної оплати і від'єднати облікові записи померлих.

Перевірку в Ірпені влаштували звернення законного представника дитини, який намагався оформити на нього декларацію і виявив, що вона вже заповнена в іншій установі.

Після цього випадку в квітні 2019 року було проведена верифікація 16 703 декларацій.

Популярні новини зараз

Львівщину по горло завалили горами відходів і мертвих тіл - сморід на всю Україну

Педагог відкрив українцям очі на реальний стан речей у школах: "Неможливо зберегти здоров'я"

Львівських школярів пустять за парти з 1 вересня, але позбавлять найголовнішого - жодної радості, тільки підручники

Українцям видадуть на руки по 8000 гривень: хто і коли зможе отримати виплату

Показати ще

"За результатами звірки було встановлено, що 10 244 декларацій були подані з порушеннями Порядку, затвердженого наказом МОЗ № 503", - сказано в повідомленні.

Деякі екземпляри декларацій не були взагалі роздруковані з електронної системи охорони здоров'я; більша частина надрукованих декларацій не містила підпису пацієнта. Частина декларацій була заповнені не за встановленою формою; частина - заповнена не в електронній системі охорони здоров'я, а "від руки", що суперечить вимогам Порядку.

"Такі порушення можуть свідчити про те, що деякі пацієнти насправді могли не обирати лікарів зазначеного медичного закладу. Отже, їх право на вільний вибір лікаря було порушено. Для встановлення таких випадків відповідні матеріали будуть направлені в правоохоронні органи", - відзначають в НСЗУ.

У ході аналізу декларацій комісія виявила масу порушень у заповнених деклараціях.

Адміністрація закладу надала пояснення про вчинені порушення, але декларації з порушенням залишалися активними в електронній системі, а отже порушення не були виправлені. Тому їх анулювали.

Нагадаємо, Супрун пригрозила аптекам штрафами, і ось за що.

Як повідомляв раніше Знай.ua, відома своїми порадами блогероміністр Уляна Супрун знову взялася за своє і розповіла українцям про "непотрібність" швидкої допомоги. 

Також портал Знай.ua писав, що Уляна Супрун дала кілька порад, щодо "шашличного" відпочинку.