Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook, що з 2020 року в українські дитбудинки не будуть приймати дітей.

За її заявою, до 2020 року всі дитячі будинки працюватимуть у звичному режимі. А паралельно вестимуть необхідну підготовку для влаштування всіх дітей у рідні, патронатні чи прийомні сім'ї.

"З 2020 року дітей не будуть приймати в будинки дитини. Буде створено всі умови, щоби ці діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками. У виключному випадку вони будуть жити в патронатній чи прийомній сім’ї", - зазначила вона.

Сказано, що до 2023 року на місці дитбудинків будуть створені паліативно-реабілітаційні центри з кількістю місць розрахованими відповідно до потреб громади.

"У новостворених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації або паліативу. Центр також може надавати послуги з респісу - тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю", - наголосила Супрун.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

"Мій розум підірваний": жінка приголомшила мережу курйозною ілюзією, схожою на "причандал"

Головне за 3 грудня: перемога "Шахтаря", фатальний поворот "голодної туси", фінал "Холостячки" і мінімалка в 6700 гривень

На 22-му році життя загинула зірка "Гри престолів", цілий рік бився з хворобою

Показати ще

Вона впевнена, що рішення про введення послуги з патронату над дитиною приймають місцеві державні адміністрації або виконавчі органи місцевих рад. Вони ж здійснюють підбір і сприяють навчанню кандидатів. І це справжня допомога, а не формальна, на паперах.

Уляна Супрун
Уляна Супрун

"Сьогодні існують набагато кращі моделі підтримки дітей, ніж дитячі будинки. Увесь цивілізований світ відмовився або відмовляється від такого влаштування дітей. Не живуть діти в інтернатних закладах і до повноліття. Такого просто не існує", - додала Супрун.

Такі зміни відбудуться через негативний вплив на психічний і фізіологічний розвиток дитини.

Нагадаємо, лікарі розповіли про дієві способи кинути палити. Зможуть навіть ті, хто з цигаркою все життя.

Як повідомляв портал Знай.ua, у Кличка придумали, як боротися з тютюновим змієм.

Також Знай.ua писав про те, що влада готує для курців цінове божевілля.