На українців чекають чергові зміни в трудовому законодавстві, зокрема можуть змінитися графік роботи, кількість годин та тривалість перерви.

Про це заговорили у Міністерстві соціальної політики та подали новий законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю.

В Кодекс планують внести кілька нових понять, таких, як віддалена робота та самостійна організація праці.

українці

Якщо нардепи ухвалять зміни, то працівники в компаніях зможуть самостійно формувати свій робочий графік. Деякі ж отримають можливість працювати поза офісом.

Популярні новини зараз

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Лілія Ребрик запропонувала ідеальний спосіб пережити аномальну спеку: "Літо покаже, хто ростив ляшки..."

Тоня Матвієнко показала маленьку копію Мірзояна на тлі річки: татова дочка

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Показати ще

Окремі преференції з'являться у людей з інвалідністю, а також у тих працівників, які виховують дітей до 14 років.

До слова, наше трудов законодавство існує з 1971 року та з роками лише в'яло змінювалося. Експерти говорять, що закон потрібно повністю змінювати.

виробничі професії

Нові форми роботи

Новим законопроектом, який передадуть до парламенту через місяць, позначено поняття "гнучкий режим робочого часу". Це форма організації праці, якою допускається встановлення окремого режиму роботи. За умови дотримання встановленої денної, тижневої або на певний період зайнятості (два тижні, місяць тощо) норми тривалості робочого часу.

Ці правила встановлюються за умови обопільної згоди як працівника, так і роботодавця. У гнучкого режиму є кілька компонентів:

Фіксований час — протягом якого працівник обов'язково має бути присутнім на робочому місці і виконувати свої посадові обов'язки. При цьому може передбачатися поділ робочого дня на частини;

Змінний час — протягом якого працівник на власний розсуд визначає періоди роботи в межах встановленої норми тривалості робочого часу;

Час перерви для відпочинку і харчування.

Крім того, новий Кодекс матиме і пункт про фрілансерів. Їхню працю також можуть легалізувати.

Новий графік

Закон дозволить змінити робочий графік, наприклад, з 12 дня до 9 вечора. Але це можливо лише за спільної згоди роботодавця та працівника. Таким чином, ті хто хочуть поспати вранці довше, отримають таку можливість.

Нагадаємо, українцям розповіли, хто у столиці отримує найбільшу зарплатню та що для цього має вміти працівник.

Як повідомляв портал Знай.ua, незабаром в Україні розпочнеться другий етап реалізації системи накопичувальних пенсій. Для цього створені всі умови.

Також Знай.ua писав про те, що у Дніпрі українці потерпають від масових звільнень. Однак звільнити можеть не всіх. Кому пощастить втриматися на своєму робочому місці.