У православному церковному календарі день присвячується святому Сампсону Странноприимцу. Сіногноєм день в народі прозвали за те, що в цю пору часто йдуть проливні дощі, від яких суха скошена трава починає гнити. Інші назви свята: «День Самсона», «Самсонів день», «Самсон Гостинний», «Самсон Сонячний». 

Сампсона вважають зразком християнського милосердя і любові до людей. Він жив у 5-6 століттях, а народився в багатій родині римлян. Спочатку Сампсон вчився на лікаря і лікував бідних, а коли його батьки померли, то він роздав все майно і вирішив жити в пустелі під Константинополем. Він завжди надавав мандрівникам притулок, допомагав нужденним і прожив довге життя.

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Чого не можна робити 10 липня

Сьогодні не можна нікому відмовляти в допомозі, особливо мандрівникам. Не варто скупитися, якщо подаєте милостиню. Вважається, що чим більше ви подасте у цей день, тим більше буде ваш прибуток, і навпаки.

Народні прикмети на 10 липня

Приказки і прикмети

  • Якщо в цей день іде дощ, то мокра погода протримається ще 7 тижнів. Якщо ж ясно і сонячно, то наступні 7 тижнів дощу не буде.
  • Кучеряві хмари пливуть з півночі – до посухи, а з заходу – до негоди.
  • Скошена трава зелена – до хорошого урожаю гречки, а почорніла – до врожаю проса.
  • Якщо на кінському щавлі видно краплі соку, то протягом трьох днів піде дощ.
  • Якщо квітки зірочника вранці не розкрилися, то до вечора або вночі піде дощ.
  • Берізка закрила пелюстки – до швидкої негоди.
  • Народжені 10 липня – господарські люди. Вони працьовиті і працездатні, з роками до них може прийти заможність. Носити їм слід фанат. 

Як повідомляв портал Знай.ua, економісти спрогнозували хороші перспективи для української національної валюти. Що буде з доларом літом. Українці відчують дежавю.

Нагадаємо, любителів пікніків попередили, що цього літа кліщів буде більше, ніж зазвичай. Завдяки погодним умовам, які забезпечують ідеальні умови для кровососів. Це означає, що підвищується ризик контакту з кліщем. Лікарі сказали, як себе гарантовано захистити.

Також Знай.ua писав, що незважаючи на те, що споживчий настрій українців постійно падає, вони продовжують купувати все більше різних продуктів. На що більше всього грошей витрачають українці? Ці цифри відкриють очі на гірку правду.