Науковці трохи привідкрили завісу щодо Чорнобильської катастрофи. 
Експерти акцентували увагу на тому, що викиди радіаційних потоків в 400-кратному розмірі перевищували потужності бомб, які були скинуті на Хіросіму в часи Другої світової війни.

Читай Знай.uа оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Історичні хроніки свідчать, що в місцях, де техніці було важко пробратися до нищівного вогню, 33 роки тому сміливо боролися люди. Слід зазначити, що від смертельних доз випромінювання загинули понад 30 000 чоловік, а ще 70 000 стали інвалідами.

Більшість ліквідаторів, у подальшому померли від променевої хвороби. Вся інформація, яка стосувалася Чорнобильської катастрофи, відразу ж була засекречена владою, тому до сьогоднішнього дня багато фактів для людей залишалися загадкою.

Популярні новини зараз

Погода на 13 грудня: стихія змусить українців ходити з парасольками

Вітання на День Андрія у віршах, прозі та СМС

У Чехії обстріляли університетську лікарню: є жертви

Єпіфаній "скасовує" Різдво: 7 січня більше не свято

Показати ще

Разом з тим, у кримінальній справі проти тодішніх керівників, котру порушили ще у 1992 році, чітко вказується, що інформацію про рівень небезпеки приховали. Хоча вони цілком володіли інформацією про ситуацію, але необхідних заходів для захисту людей не вжили… І оправдання штибу не хотіли розголосу, або самі не знали що робити, ніхто не вважає аргументованими. Тому радянські керівники не склали тест ні на людяність, ні на оперативність дій.

Людство так і не отримало потрібний урок з трагедії, тому продовжує нехтувати елементарними правилами безпеки на АЕС. Тут була надзвичайна засекреченість і брехня влади. Якщо в західних засобах масової інформації надавали хоча б якісь відомості, то місцева влада вирішила не поширювати відомостей про загиблих і постраждалих.

Нагадаємо, що ліквідатор аварії на ЧАЕС заявив про страшну знахідку

Як повідомляв Знай.ua реальний ліквідатор ЧАЕС подивився серіал "Чорнобиль" від НУО і наклав на себе руки.

Також Знай.uа писав, головний герой Чорнобиля залишився за кадром.