Деякі експерти стверджують, що на даний момент в сучасній Україні склалася жахлива ситуація з пенсіонерами. Вони навіть називають її пенсійним колапсом.

Читай Знай. ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Згідно з підрахунками, вже через 10 років майже половині населення України, яке досягне пенсійного віку, не зможуть виплатити пенсії.

Систему нарахування грошових коштів змінить докорінно нова пенсійна реформа. Вона зробить перерахунок всіх виплат, які є на сьогоднішній момент. Всіх пенсіонерів, хто зараз отримує мінімальні виплати, очікують значні підвищення.

Популярні новини зараз
"За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників Відьма Марія Тиха озвучила тривожний прогноз на червень: під загрозою бомбардувань 13 міст Тепер місяцями голодувати? З карток "Ощадбанку" зникають по 25 тисяч гривень Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Серед головних змін варто відзначити три основних моменти. Для більшості українських пенсіонерів проведено перерахунок пенсій.

Крім того, зростуть вимоги до виходу на пенсію. Ті, хто досягне 60 років, не зможе просто так вийти на заслужений відпочинок.

Черговий перерахунок пенсій з урахуванням інфляції та зростання цін призначений вже на наступний рік.

У Пенсійному фонді наголошують, що для того, щоб мати більшу максимальну пенсію, необхідно, щоб розмір вашої заробітної плати також був високим. Наприклад, якщо ваш страховий стаж досяг 35 років, то ваша заробітна плата повинна перевищувати середню по Україні трохи менше ніж в 10 разів.

Таким чином, якщо ваша "біла" заробітна плата не нижче, ніж 64 тис. грн в місяць, то ви зможете претендувати на пенсію у розмірі 14,9 тис. грн, а після липневих перерахунків і того більше - 15,6 тис. грн.

Подвійна пенсія

У Мінсоцполітики запевняють, що недержавні структури, які займаються цим питанням, вже успішно функціонують в Україні. Передбачається, що за їх рахунок громадяни зможуть отримати так звану подвійну пенсію – першу виплатить держава, а іншу – фонд, кошти в якому накопичуватимуться протягом десятків років стажу.

Але існують ризики, що швидкі темпи інфляції можуть стати на заваді цьому, адже переконати людей вкладати гроші у структури, які не дають гарантій – майже неможливо.

Голова ПФ Микола Шамбір зазначив, що у разі сплати внесків до державних фондів можна реформувати всю систему, але активи повинні зберігатися за зразком банківського депозиту, який передбачає компенсацію коштів у будь-якому випадку.

Нагадаємо, як українцям отримати подвійну пенсію.

Як повідомляв Знай. ua, Зеленський втілить мрію мільйонів українців, як отримати "щасливий квиток".

Також Знай. ua писав, що у Зеленського готують українцям "друге жалування".