У неділю, 26 серпня, віруючі православної церкви вшановують Тихона Задонського, церковного діяча і богослова 18 століття, який вважається найбільшим православним просвітителем свого часу.

У народі цей день називали Тихон Страсний за те, що в цей день потрібно обійти будинок з іконою Божої Матері «Страсна». Так свято і поєднало у своїй назві імена святителя Тихона та іменування ікони.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Тихон Страсний 26 серпня: історія свята

Тимофій був родом із Новгородської губернії і виховувався в родині бідного псаломщика. Батько рано помер, і сім'я залишилася в бідності. В юному віці хлопчик вступив до духовного училища, а пізніше як одного з найздібніших учнів його перевели в семінарію. Після навчання, Тимофій отримав кафедру риторики, де викладав грецьку мову і богослов'я. Однак незабаром Тимофій прийняв постриг з ім'ям Тихон. У 1759 році він став архімандритом Тверського Желтикова Успенського монастиря, пізніше — єпископом Кексгольмським і Ладозьким, а потім – єпископом Воронезьким і Єлецьким.

Популярні новини зараз

Розлучена Аліна Гросу показала нового хлопця: "Поспішати не хочу"

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Тоня Матвієнко показала закоханих батьків, півстоліття душа в душу - "Мої золоті!"

Пішов з життя зірка відомого реаліті-шоу: члени його сім'ї вмирали рано

Показати ще

Прекрасная новость!

Теперь Знай.ua стали еще ближе и доступнее. Скорее качай приложения для Android или IOS и оставайся в курсе последних событий. Все это в неповторимой подаче журналистов нашего портала!

Варто відзначити, що в першу чергу Тихін дбав про підготовку гідних пастирів, доклав багато зусиль до організації системи духовної освіти. Сам він на духовні посади намагався ставити осіб гідних. Займався він і будівництвом храмів. З відкритих джерел відомо, що єпископ Тихон мав величезний моральний вплив на суспільство. У старості, пішовши на спокій, він написав кілька духовних творів.

Тихон Пристрасної 26 серпня: традиції свята

У народі Тихону молилися про умиротворення душі. Також у цей день люди обходили будинок з іконою Божої Матері «Страсна». Наші предки зазвичай влаштовувати генеральне прибирання в цей день у сараях і погребах, заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті.

Ще на Тихона слов'яни спостерігали за вітрами, якщо вони віяли тихо — чекали вітру на кілька днів вперед, а якщо проносилися бурею — це віщувало дощовий вересень.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов'язані з урожаєм: «Коли грибовно — так і хлібовно». Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році.