Однією з найбільших груп мігрантів в Європі є українські заробітчани. Щорічно 3,2 млн українців виїжджають на роботу за кордон, - згідно офіційних даних Мінсоцполітики.

Найбільшу частину становлять люди, які циклічно їдуть на роботу в іншу країну на період від трьох до шести місяців. Це так звані тимчасові трудові мігранти, - пише інтернет видання Zaxid Media.

За оцінками НБУ, у 2018 році заробітчани надіслали додому $10,888 млрд. А згідно даних Світового банку, з 2016 року, обсяг грошових надходжень в Україну перевищує 10% ВВП. Навіть такі показники не є стимулом для зростання економіки, бо держава втрачає людський ресурс. Натомість Україна отримує менше працездатного населення.

Трудова міграція

Кожна країна пропонує для наших заробітчан свої особливості для працевлаштування. Наприклад, в Італії є потреба в жіночих руках для догляду за дітьми чи хворими, а до Польщі та Чехії більше їдуть чоловіки – там переважають пропозиції в сільському господарстві і на заводах та фабриках.

Популярні новини зараз

Курс валют на 22 вересня змусить українців повірити у світле майбутнє

Зеленський "відрізав" голову розпліднику корупції та наказав економіці зростати: деталі важливого указу

Головне за ніч: скасування строкової служби в ЗСУ, позбавлення субсидій та "конфіскація" української землі

Скандальне весілля Собчак дійшло до глави РПЦ: "Відлучити від церкви!"

Показати ще

Голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник розповідає, що закордоном серед українських заробітчан є також й інтелектуальні працівники. Тільки для такої  роботи зазвичай вимагається знання мови та також підтвердження свого диплома про вищу освіту.

Трудова міграція

Найбільшим попитом в українських трудових мігрантів користуються Німеччина (37%), Польща (26%), Італія, Чехія (по 16%), - інформує Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування на основі проведених соціологічних опитувань.

Рідше українці їздять на заробітки у США, Іспанію, прибалтійські держави, Кіпр, Ізраїль та Грецію.

Щодо оплати праці повідомляється, що у цих країнах можна заробити від  ‎€700 до  ‎€1 тис. на місяць.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, скільки грошей висилають додому українські заробітчани та у що інвестують

Як повідомляв портал "Знай.ua", на українських заробітчан влаштували облаву у Польщі

Також "Знай.ua" писав, що угорський дипломат зробив недопустиму заяву щодо російської агресії в Україні