Українське законодавство передбачає, що пенсіонери - громадяни України, які отримують виплати за вислугу років (медики, вчителі), і продовжують працювати не за фахом при досягненні пенсійного віку, мають можливість змінити вид своєї пенсії. Така можливість передбачена законом.

Про це заявила заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галина Мастюгіна.

"У Статті 45 Закону № 1058 зазначено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду", - зазначила вона.

Також Мастюгіна підкреслила, що при переведенні з одного виду пенсії на інший може бути врахована заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу.

пенсіонерки
пенсіонерки

Популярні новини зараз
Своїх не кидаємо? Путін планує віддати всю Луганщину, щоб захистити важливі для себе місця - ISW Бігала на "Квартал 95", а тепер валяється біля путіна: Маша Распутіна підтримала диктатора рф: "Гинуть, щоб я народилася" "Зимові" платіжки за газ змусять гаманці "схуднути": чому українцям доведеться платити більше І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися
Показати ще

Відтак, при переведенні з пенсії за вислугу років на пенсію за віком громадянин має право на врахування страхового стажу, набутого після призначення пенсії за вислугу років. Разом з тим, буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався при обчисленні пенсії за вислугу років (з 01.03.2019 р. - 4 404,35 грн).

пенсіонери
пенсіонери

Цікаво, що громадянам, які на день досягнення пенсійного віку працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, призначена грошова допомога. Вона не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Нагадаємо, субсидії в опалювальний період здивують українців: які зміни чекають і на кого.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, ціна на газ в Україні кардинально зміниться: як цифри у ваших платіжках залежатимуть від субсидій.

Також портал Знай.ua писав, що українцям запропонували блакитне паливо по зниженій ціні.