У команді Зеленського розпочали думати про те, як повернути українцям землю, яка відійшла державі, та врегулювати ринок землі в країні. Так, команда президента хоче скасувати мораторій на продаж землі.

Законопроєкт №2178 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" зареєстрований у Верховній Раді. Однак що ж він означає для українців.

Головне:
● закон про ринок землі введе обмеження на максимальне володіння на рівні 200 тис. га;
● іноземці не зможуть купувати землю;
● відповіді на найважливіші питання: чи будуть кредити для фермерів, коли приймуть і які є ризики.

Положеннями проєкту закону визначаються особливості правового регулювання обігу земельних ділянок сільськогосподарського призначення на основі ринкових механізмів переходу прав на земельні ділянки. Зокрема, ним пропонується з 1 жовтня 2020 скасувати заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

Популярні новини зараз

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Головне за ніч: відкритий лист до Зеленського, перевірка пенсіонерів та сміття на продаж

Мольфар залишив моторошне пророцтво для України: "Велика біда прийде"

Лорак моментально видалила фото після виявлення "компромату": що не так зі знімком

Показати ще

Згідно з законопроєктом, набувати право власності на такі земельні ділянки можуть: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Законопроектом також пропонується запровадити новий вид санкцій - "заборона на набуття у власність земельних ділянок". Такі санкції вводяться рішенням президента України за поданням Ради національної безпеки та оборони та затверджуються постановою Верховної Ради. Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи. 

Нагадаємо, Тимошенко посварилася з міністром сільського господарства Миловановим через ринок землі.

Як повідомляв портал Знай.ua, після смерті - земля державі: "Слуги народу" дещо придумали, сподобається не всім.

Також Знай.ua писав, у Зеленського розказали, хто зможе купувати землю в Україні