Насамперед варто докладніше розповісти про те, що таке робоча віза. Робоча віза необхідна тим, хто будує плани на роботу не на території України, а в інших країнах. Не секрет, що робота за кордоном допомагає кожній людині отримати серйозний досвід, зарплату на порядок вище, ніж на території своєї країни. У даній статті будуть наведені приклади робочих віз в різні країни і всі особливості для їх відкриття.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНайпоширеніші види віз
Насамперед, перед тим як вибрати для себе необхідну візу, пропонуємо дізнатися всі тонкощі їх отримання і відмінність між видами віз. В основному дозвільні документи такого плану діляться на дві категорії:
Перш ніж докладно познайомитися зі специфікою отримання робочих віз, пропонуємо розглянути, якими можуть бути візи, в принципі. Як правило, всі типи таких дозвільних документів поділяються на 2 великі категорії: короткострокова, довгострокова.
Короткострокові в свою чергу вміщують в себе такі варіанти віз:
- Транзитна;
- Гостьова;
- Ділова;
- Туристична.
До довгострокових віз відносяться:
- Гостьова;
- Робоча;
- Студентська;
- Імміграційна або для возз'єднання сім'ї.
Так само варто пам'ятати, що тип візи можна змінити за рахунок статусу заявника:
- Проста;
- Службова;
- Дипломатична.
У даній статті ми докладніше розповімо про робочі візи в кілька держав і правила їх отримання в 2019 році. Для виплати візового збору людині необхідно особисто поїхати до Києва чи Харкова, вартість варіюється, краще її уточнювати на місці.
Правила отримання робочої візи в Польщу
На сьогоднішній день Польша приймає громадян нашої країни на роботу і оформити робочу візу не становить жодних проблем. Так зараз в Польщі є можливість влаштуватися на роботу навіть на місцевих біржах праці, а це помітно розширює можливості Українців. Поїздки в цю країну здійснюються за «безвізу». Скоріш за все велика свобода обумовлена тим, що мінімальна оплата праці громадянина України можна порівняти з польською. Регулярно відкриваються різні проекти, які дають можливість українцям офіційно працевлаштуватися, а польська сторона в цьому питанні досить зацікавлена. За статистикою більшість польських роботодавців з повагою ставляться до працівників з України та готові завжди йти їм на зустріч. Якщо докладніше, то надати безкоштовне житло або додатковий вихідний для поїздки до сім'ї в Україну.
Приклад зовнішнього вигляду польської робочої візи нижче.
Робочу візу до Польщі незмінно може отримати кожен бажаючий відправиться на роботу в цю країну, в консульстві, або вже безпосередньо в Польщі, в'їхавши туди щодо безвізового режиму і вже на цій території визначиться з роботою. Якщо людина прийняла рішення, що буде отримувати візу в консульстві, то йому варто подбати і підготувати всі необхідні документи, здійснити оплату консульського збору, після записатися на прийом і подати пакет документів. Детальніше, що ж входить в стандартний пакет документів:
- Візова анкета (заповнена);
- Дві фотографії необхідного формату і якості;
- Оригінал і копія закордонного паспорта (обов'язково всіх сторінок);
- Оригінал і копія паспорта України;
- Оригінал і копія страхового поліса;
- Запрошення на роботу з польської сторони.
Під час того, як людина буде отримувати польську візу в консульстві можуть ще крім основного пакета документа попросити додати такі довідки:
- Заброньовані авіаквитки;
- Свідоцтво про укладення шлюбу;
- Часто в консульстві можуть провести з вами ще й додаткову співбесіду.
В основному період від подачі документів і до внесення візового збору становить від 5 до 7 днів. Бувають випадки понад ретельної перевірки, вона займає близько місяця, а іноді і шістдесят календарних днів. Так для того, щоб не втрачати час, краще з'ясовувати всі особливості для отримання робочої візи в Польщу заздалегідь. Коли житель України отримує позитивну відповідь на відкриття візи, в його паспорт проставляють готову візу, а якщо відповідь негативна, то в паспорті так само робиться відповідна позначка зі штампом. Звичайно ж людина має право на оскарження даного висновку, на це у нього є тиждень, а повторний висновок вже є підсумковим і оскарженню не підлягає. Ціна робочої візи на 2019 рік становить 46 американських доларів, не залежно від того, позитивним чи негативним буде відповідь від консульства на в'їзд в країну.
Отримання робочої візи в Ізраїль
Відповідно до закону з 2011 року, кожен бажаючий житель нашої країни має право поїхати в Ізраїль і перебувати на тій території протягом 90 днів без необхідності оформлення візи. Але варто пам'ятати, що ці правила стосуються тільки тих, хто запланував поїздку в гості, або відправляється в Ізраїль як турист. Ті хто хочуть їхати в Ізраїль з метою роботи, то для них зовсім інші правила, і їм необхідно детально дізнатися, як отримати робочу візу в цю країну. На сьогоднішній день Ізраїль співпрацює з центрами зайнятості нашої країни, саме тому попит на робочі спеціальності завжди є. Йдеться про такі спеціальності: маляр, плиточник, штукатур.
Так, які ж аспекти варто враховувати. Для людей в закордонних паспортах яких є позначки віз про відвідування арабських держав, в'їзд в Ізраїль буде мати багато складнощів, можуть бути труднощі. Йдеться про такі країни: Іран, Ліван, Сирія і Лівія.
Оформлення робітничо візи в Ізраїль виглядає таким чином.
Не пустити в країну людини має позначки попереднього в'їзду в одну з вище названих країн не мають права, але його чекає ряд чималої кількості додаткових перевірок. Детальніше про те, що необхідно для отримання робочої візи в Ізраїль:
- В першу чергу - звернутися в посольство;
- Підготувати весь необхідний перелік документів, згідно з яким буде зрозумыла мета візиту, важливим документом є - запрошення з боку роботодавця;
- Щоб не виникали зайві питання краще всі документи складати в прозору папку і нічого крім них не проносити в посольство.
Варто бути пильним і не передавати свої документи третім особам, навіть якщо вони гарантували отримання необхідних дозволів в більш короткі терміни, навіть без відвідування консульства, так як можна потрапити на шахраїв, які зовсім позбавлять вас всіх документів.
Відкрити робочу візу в Ізраїль для жителя нашої країни, можливо в період трьох тижнів. Найчастіше ці питання вирішують дуже швидко, тільки в разі надто високої завантаженості консульства результат може трохи затягнуться. У процесі перевірки можуть виникнути додаткові питання і людину мають право викликати на співбесіду. Робоча віза в Ізраїль являє собою отримання дозволу на перебування в країні протягом усього терміну дії договору. Стандартним є такий пакет документів для цього:
- Закордонний паспорт;
- Заповнена анкета;
- Чотири фотографії;
- Документи підтверджують пристрій на роботу;
- Запрошення від роботодавця;
- Більш детальну інформацію щодо посади і заробітної плати.
Отримання робочої візи в Чехію
Робоча віза в цю країну відноситься до категорії національних віз «Д», її можна отримає на такі періоди: на три місяці, на шість місяців і на два роки.
Природно ціна на робочу візу залежить від терміну перебування людини в країні, для цього потрібні такі документи:
- Запрошення від роботодавця;
- Заповнена візова анкета;
- Страхування;
- Паспорт громадянина України;
- закордонний паспорт;
- Необхідна кількість фотографій, відповідного розміру і якості;
- Дозвіл на роботу.
- Візовий збір (підтвердження сплати);
- Збір в консульство.
При поїздці в Європу варто пам'ятати, що без отримання трудової візи робота на території даного держави не є можливою, в разі нелегального працевлаштування можуть виникнути небажані наслідки для даної людини.
Як зробити робочу візу до Німеччини
Українці мають біометричні паспорти вже з 2017 року мають право в'їзду на територію Німеччини без візи, але це тільки для відпочинку, а для тих хто збирається в цю країну на роботу, діють зовсім інші правила. Так само як і для всіх інших країн, перед поїздкою в германію людині необхідно звернеться в консульство, але перед цим самостійно зібрати весь пакет документів. В їх число входять:
- Оригінал і копія закордонного паспорта в двох примірниках;
- Паспорт громадянина України;
- Візова анкета в двох варіантах, заповнити її необхідно англійською або німецькою мовою;
- Фотографії в кількості трьох штук;
- Страхові документи;
- Контракт від компанії, договір на роботу з яким був укладений.
- Підтвердження кваліфікації, а для деяких професій дозвіл на роботу, все буде залежати від відповідності вашого рівня дипломів німецькому.
Способи отримання робочої візи в Канаду
Робочу візу в цю країну отримати досить непросто, до бажаючого це зробити дуже завищені вимоги, так для того, щоб не виникали зайві питання варто підготувати такі документи для консульства:
- Отримане роботодавцем угоду на запрошення даної людини;
- Лист запрошення, в якому повинні бути обов'язково вказані: посада, оклад, пільги, перелік умов праці.
- Контракт, укладений між працівником і підприємством;
- Рекомендації від попередніх роботодавців.
- Сертифікати, які підтверджують рівень володіння мовою, поширеним в Канаді;
- Підтвердження оплати житла.
Вище згаданий список є класичним, але в залежності від виникаючих питань безпосередньо до людини, можуть так само додатися ще деякі необхідні довідки. Всі документи необхідно перекласти англійською мовою, присутність людини, що подається документи є обов'язковим.