На українському стенді Франкфуртського книжкового ярмарку цього року відвідувачі зі всього світу могли познайомитися із книгою проекту ЛакіБукс “Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій ґаджет”.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Книжковий ярмарок у Франкфурті-на-Майні - найбільша галузева подія у світі. На нього збирається до 285 тисяч відвідувачів і більше 7 тисяч компаній-учасників з більш ніж 100 країн світу.
Український стенд на своїх 140 кв.м представляв 28 видавництв та майже 5 тисяч книжок. Особливе місце серед них зайняли три добірки, які потрапили у профільні каталоги від Українського Інституту книги: сучасної української прози, поезії та дитячих книжок. Частиною саме останнього каталогу стала і книга “Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій ґаджет” Андрія Тужикова, яку разом із проектом ЛакіБукс випустило чернівецьке видавництво “Чорні Вівці”.
“Нам приємно, що книги ЛакіБукс користуються попитом серед читачів та починають своє власне життя. “Коротка історія технологій” вже була відмічена в Україні, коли потрапила у список держзакупівель для бібліотек. А сьогодні з нею змогли ознайомитись літературні критики, журналісти та читачі з усього світу”, - говорить ініціатор проекту ЛакіБукс та співзасновник IT-компанії Lucky Labs Рустам Гільфанов.
“Акцент у дитячому каталозі був саме на добре ілюстровані видання для вікових груп 0+, 5+, 9+ та 13+. На жаль, ми помітили, що якісні видання для молодшого віку представлені ширше, ніж для старшого. Книги обирала, зібрана Українським Інститутом Книги, експертна група. Вона не включала видавців, авторів чи ілюстраторів, аби зробити вибір якнайбільш чесним та незаангажованим. Загалом підбірка вийшла дуже якісна. Ми дуже раді, що у списку опинились книги і малих видавництв. Люди, які приходили до стенду, брали у руки каталог і вже з ним не розлучались. Ми вважаємо це за добрий сигнал”, – розповідає керівниця відділу зв’язків із громадськістю УІК Юлія Лактіонова.
Виставка триває 5 днів, та звичайних відвідувачів допускають лише 2 з них, перші три відкриті лише для представників книжкового ринку – вони спілкуються, заключають контракти та знайомляться. Головним своїм завданням представники українського стенду називають збільшення виходу українських книжок за кордоном.
Гостями української програми були Олег Сенцов, Юрій Андрухович, Сергій Жадан та Ірена Карпа. А серед всесвітньо відомих учасників можна відзначити лауреатку Букерівської премії Маргарет Етвуд та лауреатку Нобелівської премії 2019-го року з літератури Ольга Ткачук.